• سه شنبه ۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-387-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیر کل اوقاف کرمان خبر داد:

وجود 500 ملک وقفی مخروبه در کرمان با قابلیت تجاری/تشکیل 2 قرارگاه فرهنگی و اقتصادی در اوقاف

مدیر کل اوقاف کرمان با اشاره به اینکه موقوفات این استان دارای ظرفیت های فراوانی برای سرمایه گذاری هستند، گفت: قریب به ۵۰۰ ملک مخروبه در استان داریم که هرکدام استعداد یک ظرفیت سرمایه گذاری و ایجاد پروژه اقتصادی را دارند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
حجت الاسلام "اسماعیل تدینی" در مراسم تکریم و معارفه سرپرست جدید بنیاد توسعه و عمران موقوفات کرمان با حضور مدیر عامل بنیاد موقوفات کشور ضمن تبریک دهه کرامت، با بیان اینکه یکی از کارکردهای مهم وقف، پشتوانه اقتصادی دین می باشد افزود: موقوفات زیادی در سالهای متمادی با نیت ترویج دین و برنامه های مذهبی وقف شده اند اما امروز به دلیل عدم توجه چیزی جزء املاک مخروبه  از آنها برجای نمانده است.

   تدینی تصریح کرد: روایت داریم در وقف باید به گونه ای عمل شود که اگر واقف زنده شد، نتواند ملکش را تشخیص دهد و از همین منظر مسئله احیاء و رونق دادن موقوفات یک اصل مهم در زنده کردن نام واقف و اجرای نیت وقف می باشد .

   مدیر کل اوقاف استان کرمان ادامه داد: باید نگاه اقتصادی در حوزه موقوفات به جایی برسد که هیچ ملکی بلا استفاده نباشد و بتواند ضمن  خدمت  به جامعه تولید ثروت و شغل  کند.

   وی در همین راستا به مخروبه بودن بیش از ۵۰۰ ملک با قابلیت تجاری در کرمان اشاره کرد و گفت: هر کدام از این املاک موقوفه به تنهایی استعداد یک ظرفیت سرمایه گذاری و ایجاد پروژه اقتصادی را دارند.

    مدیر کل اوقاف استان ضمن قدر دانی از زحمات مدیریت قبلی بنیاد توسعه کرمان به جهت ساخت پروژه های مهم اقتصادی در موقوفات این  استان تصریح کرد: اوقاف به عنوان متولی وظیفه دارد از هر گونه ضربه و خسارات به املاک موقوفه جلوگیری کند.

  تدینی گفت: در راستای رویکرد اقدامات سازمانی مهم  اوقاف این اداره کل با تشکیل دو قرارگاه فرهنگی و قرارگاه اقتصادی فعال در استان برنامه های خود را مدیریت و اجرا می کند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: