• دوشنبه ۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-186-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره پیشگیری از حوادث وزارت بهداشت خبر داد:

مرگ 60 نفر در کشور طی سال گذشته بر اثر عقرب گزیدگی و گزش مار

رئیس اداره پیشگیری از حوادث وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در سال گذشته 57 مورد مرگ ناشی از عقرب گزیدگی و 3 مورد مرگ ناشی از گزش مار در کشور گزارش شده است .

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "علیرضا مغیثی" عصر امروز اول مردادماه در کارگاه کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث به همت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان به ارائه آمار و اطلاعات میزان مار و عقرب گزیدگی در ایران و مرگ و میر ناشی از آن پرداخت  و گفت: در سال 96 در ایران 50 هزار مورد عقرب گزیدگی و 6 هزارمورد مار گزیدگی گزارش شده است .

وی گفت: بیشترین میزان عقرب گزیدگی مربوط به استان خوزستان و بیشترین میزان مار گزیدگی مربوط به استان هرمزگان است .

مغیثی افزود: بیشترین میزان گزارش مار و عقرب گزیدگی مربوط به گروه سنی 25 تا 34 سال است به طوری که در عقرب گزیدگی نسبت زن و مرد تقریبا یکسان است اما در مار گزیدگی 28 درصد خانم ها و 72 درصد آقایان دچار گزش مار شده اند.

 رئیس اداره پیشگیری از حوادث وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در سال گذشته 57 مورد مرگ ناشی از عقرب گزیدگی و 3 مورد مرگ ناشی از گزش مار در کشور گزارش شده است .

براساس این گزارش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این کارگاه گفت: ما به عنوان پرسنل بهداشت باید در خصوص رفتارهای پرخطر آموزش های لازم را به عموم مردم بدهیم.

دکتر سیدوحید احمدی طباطبایی با بیان اینکه یکی دیگر از وظایف ما تاثیر گذاری برروی قانون گذار و قوانین است تا قوانین در این حیطه بیشتر و پررنگتر شوند گفت: کنترل سوانح و حوادث در نظام سلامت به تنهایی ممکن نیست و نیازمند همکاری سایر ارگان ها و قوانین مقررات یک کشور است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: