• یکشنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1986-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان عنوان کرد:

فقر مهارتی در کشور/ برگزاری مسابقات ربات‌های جنگجو در کرمان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان گفت: براساس نیازسنجی صورت گرفته توسط فنی و حرفه ای استان کرمان، در استان ۵۰۰ حرفه و حدود ۱۰۰ هزار نفر نیروی مهارتی نیاز است این در حالی است که استان کرمان و کشور از فقر مهارتی در همه حوزه ها رنج می برد..

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا جهانگیری" صبح امروز ۳۱ تیرماه در نشست با سرپرست استانداری کرمان با اشاره به فعالیت ۲۸ مرکز آموزش دولتی در استان به جزء شهرستان های رودبار جنوب و فاریاب و ۶۷۰ آموزشگاه آزاد افزود: برنامه ریزی شده در سال جاری ۲۰ هزار نفر دوره با بیش از ۶ میلیون نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای را در ۱۵۰ حرفه ارائه کنیم که بیشتر این آموزش ها در حوزه صنعت و کشاورزی است.

جهانگیری با اشاره به فعالیت ۳۵۰ نفر مربی در استان کرمان تصریح کرد: در استان بیش از ۳۰۰ حرفه شغل را با کد بین المللی آموزش می دهیم.

وی بیان کرد: در آموزش های فنی و حرفه ای ۲۵ درصد آزمون کتبی و ۷۵ درصد آزمون عملی است و در دوره عملی نیز ۷۵ درصد مهارت آموزش داده می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان اظهار کرد: نیازسنجی شغلی استان به تفکیک شهرستان و بخش توسط اداره ما انجام شده تا براساس نیاز کار آموزش انجام شود و در ارائه آموزش های بخش دولتی هدررفت منابع صورت نگیرد.

وی با اشاره به اینکه در آموزش های نوین از جمله در بخش رسمی و غیررسمی کمبود داریم، افزود: براساس نیازسنجی صورت گرفته توسط فنی و حرفه ای استان کرمان، در استان ۵۰۰ حرفه و حدود ۱۰۰ هزار نفر نیروی مهارتی نیاز است این در حالی است که استان کرمان و کشور از فقر مهارتی در همه حوزه ها رنج می برد.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به بحران آب و لزوم مدیریت منابع آب، در آموزش رشته آکواترونیک (مدیریت مصرف آب) وارد شده ایم و سومین استان کشور در این حوزه هستیم که به زودی کارگاه های این رشته را در مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان تجهیز خواهیم کرد

جهانگیری بیان کرد: برای نخستین بار در کشور اولین کارگاه IOT )اینترنت اشیاء) را در استان کرمان راه اندازی کرده ایم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان با اشاره به ضریب بالای ورود مهارت آموزان به بازار کار اظهار کرد: طبق تحقیقات صورت گرفته نشان داده شده است که برگشت به زندان در کسانی که آموزش مهارتی دیده اند ۲ درصد و در مابقی زندانیان ۱۸ درصد است.

وی با اشاره به ارایه آموزش های فنی و مهارتی در روستاهای استان با تیم های سیار آموزش های فنی و حرفه ای و همکاری های نزدیک و تنگاتنگ با معین های اقتصادی استان گفت: برای موفقیت در اقتصاد استان، توانمندسازی فرد در مهارت ها مهم است و در کنار سرمایه گذاری و منابع مالی، توانمندسازی افراد برای رسیدن به موفقیت اهمیت زیادی دارد.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری مسابقات ربات های جنگجو از دوم الی ششم مردادماه سال جاری با حضور ۳۵ تیم از سطح کشور طی ۴ روز در کرمان اشاره و خاطر نشان کرد: این مسابقات در ۲۸ قسمت از چند شبکه تلویزیونی صدا و سیمای جموری اسلامی پخش خواهد شد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: