• شنبه ۳۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1786-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

با رقابت ۴۵۰ شرکت کننده در قالب تیم های دانشجویی و دانش آموزی؛

برگزاری مسابقات مقدماتی پانزدهمین المپیاد جهانی رباتیک کشور در کرمان

مسابقات مقدماتی پانزدهمین المپیاد جهانی رباتیک با حضور ۱۵۰ تیم از ۱۵ استان کشور در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، مدیر المپیاد جهانی رباتیک ایران در حاشیه این مسابقات در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هریک از تیم های شرکت کننده دانشجویی و دانش آموزی با سه عضو، در سه گروه سنی ۹ تا ۲۵ سال و در ۹ رشته در این دانشگاه رقابت کردند افزود: مسابقات مقدماتی دو مرحله دارد که ۲۹ تیرماه نخستین مرحله آن در کرمان برگزارشد.

مرتضی فرازمند با بیان اینکه مرحله دوم مسابقات مقدماتی شهریورماه در تهران برگزار می گردد خاطرنشان کرد: مجموع امتیازات این ۲ مرحله، مشخص کننده تیم های راه یافته به المپیاد جهانی رباتیک است که آذر ۹۷ در کشور تایلند برگزار می شود.

مدیر المپیاد جهانی رباتیک ایران با تقدیر از میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی  فناوری پیشرفته  کرمان گفت: از ایران ۱۴ تیم در مرحله نهایی پانزدهمین المپیاد جهانی رباتیک در کنار تیم های ۶۶ کشور دیگردر تایلند شرکت می کند.

به گزارش ایسنا المپیاد جهانی رباتیک رویدادی علمی، فناورانه و آموزشی برای نوجوانان و جوانان سراسر جهان است تا بتوانند از این طریق مهارت حل مسأله و خلاقیت را در خود پرورش دهند. برای حل چالش‌های رباتیک، تلفیقی از دانش، مهارت، مهندسی، ریاضی و برنامه‌نویسی کامپیوتری به کار گرفته می ‌شود.

قدرت ابزار LEGO MINDSTORMS سبب شد تا کمپانی WRO به فکر برگزاری رویدادی علمی بیفتد. رویدادی که تنها ابزار شرکت در آن EV۳ است.

مسابقات WRO اولین بار در سال ۲۰۰۴ و با شرکت ۱۲ کشور آغاز شد. از این تاریخ هر سال المپیاد جهانی در کشورهای مختلف برگزار می‌ شود.

در سال‌های اخیر تعداد کشورهای حاضر در مسابقات به بیش از ۶۷ کشور با مجموع ۲۵ هزار تیم رسیده است. تیم های ایرانی نیز از سال ۲۰۰۶ در این مسابقات حضور چشمگیری داشته‌اند و در این سال‌ها موفق به کسب رتبه‌های پنجم، ششم،هشتم، دهم، دوازدهم و سیزدهم شده‌اند.

شانزدهمین و هفدهمین المپیاد جهانی رباتیک به ترتیب در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ در مجارستان و کانادا برگزار می گردد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: