• پنجشنبه ۲۸ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2387-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان:

موزه کشاورزی جنوب کرمان در جیرفت راه اندازی می شود

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از راه اندازی موزه کشاورزی جنوب این استان در شهر جیرفت خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" در نشست مشترک با رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان، شهردار و اعضاء شورای شهر جیرفت، در محل سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان، افزود: موزه کشاورزی جنوب استان کرمان در جیرفت توسط سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان و با همکاری سازمانها و نهادهای مرتبط راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه جیرفت از قطب های کشاورزی استان کرمان و ایران محسوب می شود، اظهار کرد: منطقه جیرفت سابقه تاریخی در حوزه کشاورزی دارد.

فرخی، خواهان همکاری همه دستگاهها و نهادها برای راه اندازی موزه کشاورزی در شهر جیرفت شد
و تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان نیز تمام تلاش خود را در جهت تسریع در راه اندازی این موزه به عمل خواهد آورد.

وی با بیان اینکه جنوب استان کرمان ظرفیت راه اندازی موزه در سایر حوزه ها را نیز دارد، تاکید کرد: نباید نحوه فعالیت نسل های گذشته در حوزه های مختلف از قبیل کشاورزی، صنعت، معدن و حتی عشایری به فراموشی سپرده شود.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه موزه می تواند اقدامات و فعالیت های نسل های گذشته در حوزه های مختلف را ثبت و نگهداری کند، تصریح کرد: این حق نسل آینده است که از نحوه زندگی و یا کسب و کار نسل های گذشته خود آگاه شود.

وی با تاکید بر اینکه کارگروهی متشکل از نمایندگان میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی جنوب و شهرداری جیرفت برای بررسی مراحل راه اندازی موزه کشاورزی جنوب استان کرمان تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: درکنار این موزه بازارچه عرضه و معرفی محصولات کشاورزی منطقه نیز راه اندازی می شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: