• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1587-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

معاون سازمان میراث فرهنگی کشور تاکید کرد:

لزوم فعال شدن گردشگری داخلی

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی کشور با تاکید بر اینکه ظرفیت های عالی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در کشور وجود دارد اظهار کرد: به طور مثال در استان کرمان قریب به ۷ هزار اثر تاریخی شناسایی شده که ۷۰۰ مورد ثبت ملی و ۷ مورد ثبت جهانی شده است. باید مردم از ظرفیت های استان های کشور در حوزه گردشگری و میراثی مطلع شده و بیشتر استفاده کنند و گردشگری داخلی را فعال کنیم

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حسین تاجیک" امروز ۲۰ تیرماه در مراسم تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان اظهار کرد: کرمان ویژگی های خاصی دارد و در طول انقلاب، در مدیریت و اداره کشور نقش برجسته داشته و نمایندگان استان نقش تاثیرگذاری در مجلس و نگاه ملی دارند.

وی افزود: در شرایط سختی در کشور قرار داریم و دشمن درصدد است با فشارهایی که می آورد، مردم را مایوس کند اما ملت ما تصمیم گرفته با همدلی همه گروه ها و قومیت ها از این پیچ تاریخی عبور کند و باید با پشتوانه یکدیگر و با کار بیشتر، توقع کمتر و پشتکار بیش از پیش انقلاب اسلامی و ایران را از این خطر عبور بدهیم.

تاجیک در ادامه بیان کرد: دنیا به صنعت گردشگری توجه خاصی دارد و ما در شرایط سخت کنونی باید راه های جدیدتری پیدا کرده و یکی از راه های کاهش وابستگی به نفت، استفاده از ظرفیت های میراثی و گردشگری است.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی کشور با تاکید بر اینکه ظرفیت های عالی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در کشور وجود دارد اظهار کرد: به طور مثال در استان کرمان قریب به ۷ هزار اثر تاریخی شناسایی شده که ۷۰۰ مورد ثبت ملی و ۷ مورد ثبت جهانی شده است. باید مردم از ظرفیت های استان های کشور در حوزه گردشگری و میراثی مطلع شده و بیشتر استفاده کنند و گردشگری داخلی را فعال کنیم.

تاجیک اظهار کرد: باید به توسعه صادرات صنایع دستی کمک کنیم که استان کرمان از ظرفیت بالایی در این زمینه برخودار است.

وی در پایان با قدردانی از خدمات مدیرکل سابق میراث فرهنگی استان کرمان تصریح کرد: سیاست رییس سازمان این است که مدیران از داخل سازمان انتخاب شوند و این کار نتیجه خوبی داشته و در استان کرمان نیز این روند پیش گرفته شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از خدمات «محمود وفایی» تجلیل و «غلامرضا فرخی» به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان کرمان معرفی شد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: