• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1487-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل سابق میراث فرهنگی استان کرمان عنوان کرد:

خروج گردشگری استان از زیر سایه صنعت، معدن و کشاورزی/پرهیز از هرگونه جهت گیری‌های سیاسی

مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه تعامل خوبی با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در این دوره را داشتیم، گفت: در صورتی که سازمان از کرمان حمایت کند و اراده استان بر طی کردن شتاب بیشتر مسیر باشد، موفقیت های خوبی را خواهیم داشت و ما در استان توانستیم گردشگری را از زیر سایه صنعت، معدن و کشاورزی بیرون بیاوریم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"محمود وفایی" امروز ۲۰ تیرماه در مراسم معارفه مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان کرمان اظهار کرد: فعالان بخش خصوصی در موفقیت های دولت تدبیر و امید در حوزه میراث فرهنگی بسیار موثر بودند و بدون ارتباط و تعامل با این عزیزان امکان رسیدن به این مهم نبود که از این دوران به عنوان طلایی نام برده شود.

وی با تاکید بر اینکه یکی از رویکردهای بنده در میراث فرهنگی کرمان پرهیز از هرگونه جهت گیری های سیاسی بود و اجازه ورود حاشیه سیاسی به میراث را ندادم تصریح کرد: در این دوره در راستای ارتقاء وضعیت معیشتی کارکنان تلاش کردم و احساس می کنم قدری نیز موفق شدم.

مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه با بیان اینکه طی دو سال و نیم اخیر در حوزه گردشگری با رشد ۵ برابری ورود گردشگران در استان کرمان مواجه شدیم، گفت: استان کرمان رتبه نخست اقامتگاه بوم گردی را با ۲۷۰ اقامتگاه در کشور داراست که هم اکنون موجب اشتغال و مهاجرت معکوس در روستاها شده است

وی افزود: در استان کرمان ۷ اثر ثبت جهانی داریم و بیش از ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، تفریحی و توریستی استان در حال اجراست.

وفایی اظهار کرد: ده ها اثر تاریخی و فرهنگی در این دوره مرمت و احیاء شد و در صنایع دستی نیز شهر جهانی گلیم را به ثبت رساندیم.

وی با اشاره به اینکه تعامل خوبی با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در این دوره را داشتیم، گفت: در صورتی که سازمان از کرمان حمایت کند و اراده استان بر طی کردن شتاب بیشتر مسیر باشد، موفقیت های خوبی را خواهیم داشت و ما در استان توانستیم گردشگری را از زیر سایه صنعت، معدن و کشاورزی بیرون بیاوریم.

مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: در دوره تصدی بنده در میراث، برنامه عملیاتی میراث فرهنگی استان را تدوین کردیم که در اختیار همکاران قرار دارد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: