• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-8214-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان:

وقوع ۲۵۰۰ فقره تصادف طی سال گذشته در استان کرمان/استقرار پایگاه‌های اورژانس در هر 1000 کیلومتر

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: ۲۵۰۰ فقره تصادف در سال گذشته در سطح استان کرمان رخ داده که متاسفانه ۵۹۰ مورد از آنها منجر به فوت شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدمهدی بلوردی" امروز ۱۷ تیرماه در جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان کرمان با بیان اینکه ۶۴۰۰ کیلومتر طول راه های شریانی استان کرمان است که رتبه سوم کشور را در این حوزه استان به خود اختصاص داده است تصریح کرد: طول بزرگراه های استان نیز ۱۷۷۸ کیلومتر است که رتبه اول کشور در طول بزرگراه ها را داریم.

بلوردی با اشاره به اینکه متاسفانه با وجود داشتن داه های اصلی زیاد در استان، در تعداد پاسگاه های پلیس راه رتبه سی ام کشور را داریم، تصریح کرد: از سوی دیگر نیز شاهد هستیم پایگاه‌های اورژانس استان در هر یک هزار کیلومتر مسیر قرار دارند که خود می تواند عاملی در افزایش فوت شدگان حوادث جاده ای باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به رتبه چهارم استان در درصد افزایش تلفات مسیرهای برون شهری گفت: تعداد فوتی های برون شهری استان در سال ۹۶ تعداد ۸۶۰ نفر و در سال ۹۵ تعداد ۶۹۷ نفر بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: ۲۵۰۰ فقره تصادف در سال گذشته در سطح استان کرمان رخ داده که متاسفانه ۵۹۰ مورد از آنها منجر به فوت شده است.

بلوردی بیان کرد: ۵۰ درصد فوتی های تصادفات مربوط به دو خودروی پژو و پراید و ۵۰ درصد علت تصادفات نیز مربوط به واژگونی خودروها بوده است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: