• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-8114-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

۱۰ تن کالای قاچاق در کرمان امحاء شد

10 تن کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال صبح امروز همزمان با سراسر کشور در کرمان امحاء شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، گفت: امحای کالاهای قاچاق به منظور برخورد با بی نظمی در عرصه های تولید و اقتصاد انجام می شود.

حمید ملانوری افزود: استان کرمان به دلیل همجواری با استان های مرزی و به دلیل قرار گرفتن در مسیرهای ترانزیتی شاهد کشف بخش عمده ای از کالاهای قاچاق است که با راه اندازی واحدهای جمع آوری کالاهای قاچاق در شرق، غرب و جنوب استان ، مبارزه جدی تری در این حوزه آغاز شده است.

وی بیان کرد: کالاهای قاچاق مکشوفه در صورتی که بازار داخلی نداشته باشد، صادر شده و کالاهایی که تولید مشابه داخلی ندارند، وارد بازار شده و سایر کالاهای غیر قابل استفاده، امحاء می شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان اظهار کرد: در روزهای اخیر یک قاچاقچی بزرگ کالای قاچاق که در خارج از کشور اقامت داشت، با 10 میلیارد تومان ارزش مالی، دستگیر شده و در بازداشت به سر می برد. استان کرمان در دوره جدید مبارزه جدی تری با قاچاق کالا و ارز را آغاز کرده است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان نیز گفت: سومین دوره امحاء کالاهای قاچاق همزمان با سراسر کشور در کرمان انجام شد که در این امحاء 10 تن کالای قاچاق غیرقابل مصرف به ارزش یک میلیارد تومان امحاء شد.

ابراهیم شهریاری افزود: این امحاء شامل مکمل های ورزشی، دارو، نوشیدنی های غیر قابل مصرف و انبه بوده است و به زودی امحاء بزرگتری نیز در استان کرمان خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه میزان کشفیات کالاهای قاچاق در چهارماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 100 درصد افزایش داشته است، گفت: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دنبال فرهنگسازی هستیم.

وی گفت: در مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دلیل تهدید سلامت جامعه و مردم به دنبال سرباندها هستیم و برخورد جدی در این حوزه در استان کرمان آغاز شده است.

وی تاکید کرد: در روزهای اخیر بزرگترین و حرفه ای ترین قاچاقچی کالا و ارز به ارزش 26 میلیارد تومان دستگیر شده که اطلاعات بیشتر درباره این پرونده در اسرع وقت انجام می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: