• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-8014-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد:

90 هزار خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد/راه‌اندازی 200 نیروگاه 5 کیلو واتی خورشیدی در منازل مددجویان

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان گفت: تلاش کمیته امداد بر این است که جلوی فقر بین نسلی در بین مددجویان را بگیرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "یحیی صادقی" در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کمیته امداد 22 روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی (ره ) و با هدف رسیدگی به محرومان تاسیس شد، افزود: این نهاد از زمان تاسیس تاکنون خدمات ارزشمندی به خانوارهای نیازمند ارائه کرده است و روش خدمت گذاری این نهاد نسبت به گذشته متفاوت است.

وی با بیان اینکه آمار بالای مددجویان برای ما افتخار نیست، گفت: کمیته امداد در خدمت رسانی به خانواده های نیازمند مانند یک اورژانس اجتماعی عمل می کند.

صادقی با اشاره به اینکه کمیته امداد مولد فقر در جامعه نیست،  افزود: مولدهای فقر در جامعه متفاوت هستند که یکی از این مولدهای فقر تصادفات جاده ای هستند که بر اثر این تصادفات سرپرست خانواده که بیمه ندارد فوت می کند و با فوت نان آور خانواده کمیته امداد متولی این خانواده می شود.

وی ادامه داد: کمیته امداد برای خانوارهایی که تحت حمایت قرار می گیرند در سرفصل های مختلف از جمله فرهنگی، درمانی، اشتغال و ... خدمات ارائه می کند.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه بیش از 90 هزار خانوار در استان کرمان تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: میانگین بعد خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان 2.5 نفر است.

وی در ادامه با اشاره به رویکرد جدید کمیته امداد به سمت توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت خاطرنشان کرد: تعهد کمیته امداد استان کرمان در سال 96 در کارگروه اشتغال استان ایجاد 4 هزار شغل بوده است که خوشبختانه این نهاد موفق به ایجاد 7 هزار 800 شغل شده است که بالاتر از تعهد این نهاد در کارگروه اشتغال استان بوده که در بین دستگاههای متولی اشتغال با اختلاف زیاد رتبه برتر در استان را کسب نموده است

صادقی نگاه اصلی این نهاد در بحث توانمندسازی مددجویان را توجه به مشاغل خرد و خانگی عنوان و تاکید کرد: یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به مشاغل خرد و خانگی است.

وی بیان کرد: اواخر سال 1393 به دستور مقام معظم رهبری ساختار کمیته امداد به نوعی تغییر کرد و در این راستا چند تکلیف برای امداد مشخص شد که یکی از این تکالیف این بود که این نهاد می بایست در خیلی از سرفصل ها نیازمندی ها را به صفر برساند.

مدیر کل کمیته امداد استان ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده توانستیم آمار پشت نوبتی های جهیزیه را به روز کنیم و در بحث مسکن نیز برنامه داریم طی سه سال آینده مشکل مددجویان را برطرف کنیم.

وی از ساخت 800 واحد مسکن با مشارکت سپاه برای خانوارهای نیازمند در سال جاری خبر داد.

صادقی با بیان اینکه نهادهایی که در جامعه خدمت رسانی می کنند همیشه مورد هجمه دشمن هستند، افزود: با هجمه هایی که اخیرا بر علیه کمیته امداد صورت گرفت با بصیرتی که مردم فهیم ما داشتند خوشبختانه درآمد زکات فطره امسال نسبت به سال گذشته  بیش از 30 درصد رشد داشت.

وی تصریح کرد: یک ریال از صدقات و کمکهای مردم خیر استان در جای دیگری هزینه نمی شود و ما وظیفه داریم کمک های مردم را طبق نیت آن ها هزینه کنیم.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان خاطرنشان کرد: در افقی که ترسیم کردیم نگاه ویژه ای به موضوع فرهنگی خانوارهای تحت حمایت خواهیم داشت و بحث توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت را با ایجاد مشاغل پایدار و با درآمد بالا و همچنین دانش بنیان  را دنبال خواهیم کرد که ایجاد طرح پنل های خورشیدی یکی از این برنامه ها است و سال گذشته 200 نیروگاه 5 کیلو واتی خورشیدی در منازل مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان راه اندازی شد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: