• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : تولیدی

یک اقتصاددان در گفت‌وگو با ایسنا:

در برجام انتظارات بلندپروازانه و در خروج آمریکا از آن، تخریب بیش از اندازه را شاهد هستیم

یک استاد اقتصاد دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: زمانی که برجام به نتیجه رسید، در انتظارات بلندپروازی شده بود و اکنون نیز انتظارات تخریبی بیش اندازه است.

دکتر"حسین مهرابی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر
درباره وضعیت کنونی اقتصاد کشور اظهار کرد: وضعیت امروز اقتصاد کشور، مشکلی نیست که یه شبه به وجود آمده باشد، بلکه طی مدت ها انباشته شده و منتظر جرقه و اتفاقی بودند که شعله ور شوند.

وی افزود: سرکوب های مالی و ارزی که طی سالهای اخیر توسط دولت صورت گرفت، امروز با یک جرقه که همان خروج امریکا از برجام بود، مشتعل شده، گرچه نه خود برجام و نه خروج امریکا از آن به قدری که مردم انتظار دارند تاثیر مثبت و منفی  آنچنانی بر اقتصاد کشور ندارد.

مهرابی تصریح کرد: زمانی که برجام به نتیجه رسید، در انتظارات بلندپروازی شده بود و اکنون نیز انتظارات تخریبی بیش اندازه است.

این استاد اقتصاد بیان کرد: انتظارات در اقتصاد ایران خوب شکل نمی گیرند و خروج امریکا از برجام موجب شعله ور شدن آتشی شد که سال ها زیر خاکستر بود.

رییس دانشکده فنی و مهندسی شهید چمران کرمان، درباره راهکار خروج از این وضعیت گفت: باید دولت در انجام کارها تدبیر بیشتری به خرج داده و مردم همکاری بیشتری بکنند و دولت در دیپلماسی اقتصادی و دیپلماسی بین المللی با تدابیر بهتری عمل کند

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: