• جمعه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-7214-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان هشدار داد:

دامداری سنتی در حال نابودی

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان اظهار کرد: در روزهای اخیر به اداره کل دامپزشکی استان کرمان اعلام شده است که از این پس دامداران باید پول واکسن دام خود را بپردازند که متاسفانه این امر سبب خواهد شد که دامداری‌های سنتی خود را از دست بدهیم.

 به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر "حسین رشیدی" عصر امروز 15 تیرماه جلسه هم‌اندیشی مجمع نمایندگان استان با اعضای کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان گفت: متاسفانه دام قاچاق معضلات بسیار زیادی را برای استان کرمان به همراه خواهد داشت از یک سو این دام ها باعث شده دامداری‌های استان تعطیل شوند زیرا دامداری‌های استان بارانداز دام‌های قاچاق شده اند و از سوی دیگر نیز باید مدنظر داشت که دام قاچاق بیماری‌های دامی را گسترش و بهداشت عمومی را مورد تهدید قرار داده است.

وی تب کریمه کنگو را یکی از مشکلات استان در تابستان‌ها دانست و تصریح کرد: متاسفانه کنه‌های دام قاچاق، دام‌های ما را آلوده می‌کنند اما در دو سال اخیر با کمک ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با این مشکل مقابله نسبتا خوبی کرده‌ایم.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان از هویت‌دار کردن 90 درصد دام شمال استان خبر داد و بیان کرد: متاسفانه دام جنوب استان هویت دار نشده اند و به اعتباری برای این مهم نیاز داریم.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان با بیان اینکه متاسفانه دامداری‌ها یکی پس از دیگر در حال تعطیل شدن است اظهار کرد: در روزهای اخیر به اداره کل دامپزشکی استان کرمان اعلام شده است که از این پس دامداران باید پول واکسن دام خود را بپردازند که متاسفانه این امر سبب خواهد شد که دامداری‌های سنتی خود را از دست بدهیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: