• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-6314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون رییس جمهور در بازدید از دفتر تسهیل‌گری قلعه محمود عنوان کرد:

دفاتر تسهیل‌گری باید بازخوردهای عمومی را به بدنه دولت منتقل کنند

معاون اقتصادی رئیس جمهور از دفتر تسهیل گری و توسعه محلی بازار قلعه محمود شهر کرمان بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، محمد نهاوندیان ظهر امروز 11 تیرماه در جریان سفر به استان کرمان از دفتر تسهیل گری و توسعه محلی بازار قلعه محمود شهر کرمان افزود: دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی بعنوان نهادی واسط در توسعه اجتماع محور بایستی بازخوردهای عمومی را به بدنه دولت منتقل و زمینه قانونگذاری های مناسب را فراهم کنند.

وی ادامه داد: هدف دولت رسیدن به معیارهای توسعه با مشارکت اجتماعی و در چارچوبی از مسئولیت اجتماعی است که این دفاتر می توانند به عنوان یکی از محورهای فعالیت باشند.

رئیس جهاددانشگاهی استان کرمان و مجری طرح تسهیل گری در شهر کرمان نیز در این بازدید افزود: از ابتدای سال جاری به سفارش و با نظارت دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کرمان دفاتر تسهیل گری در 10 محله حاشیه ای و دارای بافتهای فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی توسط جهاددانشگاهی استان افتتاح شد که ارتقاء هم جانبه فرهنگی اقتصادی و کالبدی این محلات در دستور کار استانداری کرمان و جهاددانشگاهی استان قرار گرفت.

دکتر رضا کامیاب مقدس تصریح کرد: هدف این است فعالیت دفاتر تسهیل گری منجر به توانمندسازی مردم محلات و به گونه ای عمل شود که امین و محل رجوع مردم شده و خروجی کار، ارتقاء فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مردم این محلات شود.

وی افزود: محله قلعه محمود به عنوان یکی از مناطقی که در مرکز شهر کرمان قرار گرفته است دارای بافت فرسوده ای بوده و درصد بالایی از ساکنان این محله اتباع افغان هستند و بر همین اساس به عنوان اولویت فعالیت و اقدامات این دفتر انتخاب و  تاکنون در این حوزه برنامه ریزی و فعالیت های زیادی انجام شده است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان نیز در این بازدید و در توضیح فعالیت های این دفتر گفت: دفاتر تسهیل‌گری، بازوی توانمند استانداری در توسعه محلات هستند که به انجام پروژه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، بهداشتی و توانمندسازی کمک می‌کنند.

زهرا موسی پور تصریح کرد: برنامه اصلی دفاتر تسهیل‌گری، کمک به رفع آسیب‌های اجتماعی در سکونت‌گا‌ه‌های غیررسمی، حاشیه‌نشین و بافت فرسوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: