• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2584-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس اتاق بازرگانی کرمان خطاب به رییس جمهور:

اگر نتوانید اعتماد را بازگردانید، مشارکت مردم و بخش خصوصی را نخواهید داشت

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان خطاب به معاون رییس جمهور گفت: اگر نتوانید اعتماد را برگردانید، نمی‌توانید مشارکت مردم و بخش خصوصی را داشته باشید.


به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدمهدی طبیب زاده" امروز ۱۱ تیرماه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با حضور معاون اقتصادی رییس جمهور با بیان اینکه سی و سومین جلسه استانی شورا در کرمان است، اظهار کرد: انتظار این بود دولتی که آقای نهاوندیان در آن حضور دارد، بخش خصوصی بتواند جایگاه خود را پیدا کند و اکنون سوال این است چه نقش تعیین کننده ای به بخش خصوصی در این دولت داده شده و این بخش چه نقشی در تصمیم گیری های کلان داشته است؟

وی افزود: شورای عالی معادن در استان ها تشکیل شده و رییس اتاق بازرگانی عضو آن است اما حق رای ندارد.

طبیب زاده با اشاره به وضعیت نرخ ارز و بازار تصریح کرد: مواضع بخش خصوصی مواضعی است که دولت اکنون با تاخیر زیادی به آن رسیده و این اتفاقات می توانست نیفتد و با بخش خصوصی که ذینفع هست، دولت مشورت نگرفت.

وی با اشاره به نیاز دولت به همکاری همه آحاد جامعه و فعالان بخش خصوصی بیان کرد: باید توجه کرد که در آغاز انقلاب و دفاع مقدس چه اعتماد و سرمایه اجتماعی وجود داشت و متاسفانه اکنون دیوار بی اعتمادی ایجاد شده و بخش خصوصی اعتماد خود را دارد از دست می دهد، در حالی که سرمایه های اجتماعی باید بازیابی شوند.

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان خطاب به معاون رییس جمهور گفت: اگر نتوانید اعتماد را برگردانید، نمی‌توانید مشارکت مردم و بخش خصوصی را داشته باشید.

وی با گلایه از بدعهدی دولت در عمل به وعده ها و مصوبات در حوزه فعالیت بخش خصوصی اظهار کرد: مشوق های صادراتی مصوب اما پرداخت نمی شود و پیمانکاران به دولت اعتماد کرده و کار کرده اند و دولت طلب آنها را نمی دهد و از سوی دیگر بانک ها و بیمه ها طلب خود را از پیمانکار می خواهد.

طبیب زاده گفت: تقاضا دارم خُلف وعده را ممنوع اعلام کنید زیرا وقتی وعده ای داده می شود، باید به آن عمل شود و باید دولت بازآفرینی اعتماد را در دستور کار قرار بدهد.

وی تصریح کرد: اعتماد بخش خصوصی آسیب دیده اما در صورتی که بدانیم به آنچه بیان می شود، عمل می شود با تمام توان همکاری خواهیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: