• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان:

صنعت در استان کرمان در افق ۱۴۰۴ بیش از ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب مصرف نخواهد کرد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به سخنانی مبنی بر اینکه فولاد آب بَر است، عنوان کرد: در کرمان بحث آب جدی است اما صنعت در افق ۱۴۰۴ بیش از ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب مصرف نخواهد کرد که سهم یک و نیم درصدی است در حالی که اکنون ۹۴ درصد آب در کشاورزی استفاده می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مهدی حسینی نژاد" امروز ۱۰ تیرماه در همایش تجلیل از مدیران برتر صنعتی و معدنی استان کرمان اظهار کرد: بیش از ۳۹ درصد تولید ناخالص داخلی معادن کشور از استان کرمان تامین می شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته توانستیم از ظرفیت های معدنی و صنعتی استان در راستای رشد و توسعه استفاده کنیم تصریح کرد: در راستای تکمیل زنجیره های سنگ آهن، ۱۰ میلیون تن شمش خواهیم داشت و به زودی کرمان تبدیل به استان فولادی کشور خواهد شد.

حسینی نژاد با اشاره به سخنانی مبنی بر اینکه فولاد آب بَر است، عنوان کرد: در کرمان بحث آب جدی است اما صنعت در افق ۱۴۰۴ بیش از ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب مصرف نخواهد کرد که سهم یک و نیم درصدی است در حالی که اکنون ۹۴ درصد آب در کشاورزی استفاده می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: در سال گذشته در تکمیل زنجیره های مس، کرومیت و سنگ آهن بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح کردیم.

وی در ادامه افزود: مشکلاتی که صنعت ما درگیر آن است، در سایه همراهی و همدلی و با استفاده از ظرفیت های داخلی به راحتی قابل حل است.

حسینی نژاد با اشاره به عارضه یابی واحدهای صنعتی استان کرمان گفت: همه فاکتورها در استان موجود است و با توجه به آنها و استفاده از ظرفیت ها، مشکلات قابل حل است.

وی در پایان بیان کرد: ۴۰ درصد وصولی حقوق دولتی معادن کشور مربوط به استان کرمان است و تلاش می کنیم گردش مالی شرکت های بزرگ را به استان بیاوریم تا تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای مشکل دار بدهیم و امیدواریم با استفاده از توان واحدهای صنعتیِ بزرگ مشکلات واحدهای کوچک را حل کنیم

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: