• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-887-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمان:

تا پایان سال‌جاری 15 جشنواره گردشگری در زرند برگزار می شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه تا پایان امسال 15جشنواره گردشگری در شهرستان زرند برگزار می شود، گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون نیز دوازده جشنواره گردشگری با موضوعات مختلف در شهرستان زرند برگزار شده که با استقبال خوب بازدیدکنندگان روبرو بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،"غلامرضا فرخی" با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 30هزار نفر در این جشنواره ها حضور یافته اند، افزود: تا پایان سال جاری نیز 15جشنواره دیگر در شهرستان زرند برگزار خواهد شد که تقویم زمانبندی آن نیز به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده است.

وی تاکید کرد: سیزدهمین جشنواره از سری جشنواره های شهرستان زرند نیز با عنوان "نان دشتخاک" در تاریخ 15 تیرماه جاری در محل روستای دشتخاک برگزار خواهد شد.

فرخی اظهار کرد: یکی از مهمترین ویژگی های جشنواره های شهرستان زرند، مردمی بودن آنهاست بطوریکه که اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان تنها نقش نظارتی و مدیریتی را برعهده دارد و تمامی هزینه های این جشنواره ها توسط بخش خصوصی تامین می شود .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اهمیت نقش  شادی و نشاط عمومی در رونق و توسعه اهداف مورد نظر جوامع محلی در زمینه گردشگری، تصریح کرد: هدف از برپایی این جشنواره ها ایجاد زمینه جهت افزایش نشاط اجتماعی، معرفی قابلیتهای مناطق روستایی، ترغیب و تشویق سرمایه گذاران بخش گردشگری  و همچنین جذب گردشگران است.

وی با بیان اینکه این اداره کل برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری نگاهی همه جانبه دارد، خاطرنشان کرد: در همه نقاط استان کرمان ظرفیت‌هایی ارزشمندی وجود دارد که می توان با تبدیل ساختن آنها به یک جاذبه گردشگری، گردشگران داخلی و خارجی را به سوی این استان سوق داد و زمینه حضور
سرمایه گذاران بخش خصوصی را نیز فراهم آورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: