• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-490-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

دادستان رفسنجان:

تشکیل کمیته صیانت از حقوق عامه در دادسرای رفسنجان

دادستان عمومی و انقلاب رفسنجان از تشکیل کمیته صیانت از حقوق عامه در سال جاری در دادسرای رفسنجان خبر داد و گفت: یکی از مهمترین زیرمجموعه‌های این کمیته گشت امنیت غذایی در شهرستان رفسنجان است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حسین رئیسی‌نژاد عصر امروز 4 تیر ماه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه، با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد شهید بهشتی اظهار کرد: یکی از مسائلی که می‌تواند در زمینه پیشگیری از وقوع جرم کمک کند و تاثیر بسیار زیادی دارد، افزایش آگاهی مردم نسبت به مقررات و اطلاع از مسائل روز است.

وی تصریح کرد: یقیناً مجموعه قضایی و دادسرا با اراده جدی در خصوص برقراری عدالت و احقاق حقوق مردم گام برمی دارد و قطعاً با کسانی که بخواهند در این شهرستان سوءاستفاده هایی انجام داده و جرائمی که به حقوق مردم لطمه زند و به امنیت مردم خدشه وارد کند انجام دهند برخورد می کند و در این زمینه هیچگونه تسامحی را نخواهیم داشت.

این مقام قضایی در بحث جلوگیری از اراضی ملی و حفظ حقوق بیت‌المال عدم مسامحه و تسریع در رسیدگی به این پرونده‌ها را مهم دانست و افزود: متاسفانه برخی به اراضی ملی دست درازی کرده و تعرضاتی دارند که با آنها برخورد جدی صورت خواهد گرفت و پرونده های آنان خارج از نوبت رسیدگی می شود.

دادستان رفسنجان تصریح کرد: برخورد با سوداگران مرگ، خرده فروشان و کسانی که توزیع و فروش مواد مخدر را انجام می دهند را در دستور کار داریم چرا که ریشه بسیاری از آسیبهای اجتماعی در جامعه مواد مخدر است و اگر در این زمینه موفقیت داشته باشیم با کاهش بسیاری از جرائم روبرو خواهیم بود. همچنین در زمینه کشف مشروبات نیز به طور جد پیگیری می کنیم و شعبه ویژه ای نیز در این زمینه داریم.

وی عنوان کرد: با توجه به تهدیداتی که برای جوانان و نوجوانان در فضای مجازی وجود دارد می طلبد خانواده ها مراقبت بیشتری از فرزندان خود در فضای مجازی داشته باشند.

رئیسی نژاد در ادامه اظهار کرد: در دادسرای عمومی و انقلاب رفسنجان 9 قاضی به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند و یک قاضی کشیک همه روزه پاسخگوی شکایات مردم است.

دادستان رفسنجان گفت: سال گذشته 24 هزار پرونده به دادسرای رفسنجان وارد شده و به نحو مطلوب به آنها رسیدگی شد و حتی 8 درصد از موجودی پرونده‌ها را کاهش دادیم و 25 هزار پرونده خروجی از مجموعه داشتیم و در وضعیت داسراهای استان، دادسرای رفسنجان جزو دادسراهای برتر در زمینه کاهش موجودی اجرای احکام بوده است.

رئیسی‌نژاد احقاق حقوق عامه را از اولویت کاری سال جاری برشمرد و تصریح کرد: یکی از وظایفی که قانونگذار به عهده مقامات قضایی گذاشته است، بحث حفظ حقوق عامه و آنچه به حقوق مردم مربوط می شود، می باشد.

دادستان عمومی و انقلاب رفسنجان از تشکیل کمیته صیانت از حقوق عامه در سال جاری در دادسرای رفسنجان خبر داد و گفت: یکی از مهمترین زیرمجموعه‌های این کمیته گشت امنیت غذایی در شهرستان رفسنجان است که با حضور یک قاضی و نهادهای مرتبط، بازرسی ها را انجام داده و چنانچه تخلفی در محل مشاهده شود حتماً قاضی در محل دستور پلمپ آن مکان صادر و پرونده آن در دادسرا رسیدگی می شود.

دادستان رفسنجان در خصوص انجمن حمایت از خانواده زندانیان شهرستان گفت: 200 خانواده زیر پوشش این انجمن در رفسنجان هستند و در جشن گلریزان امسال 630 میلیون تومان برای این خانوده‌ها جمع‌آوری شد.

رئیسی نژاد افزود: با توجه به اینکه خانواده زندانیان در معرض بزه هستند و مشکلات مالی آن‌ها را بیشتر به سمت بزه می‌کشاند می طلبد مردم به این انجمن کمک کنند و حتی موقوفاتی در این راستا داشته باشیم چرا که این انجمن مستقیماً با خانواده های زندانیان سر و کار دارد.

دادستان رفسنجان همچنین در خصوص شکات مؤسسه افضل‌توس بیان کرد: به خاطر مشکلاتی که برای این موسسه مالی بوجود آمده برای آن پرونده هایی در سراسر کشور تشکیل و نهایتاً با دستور دادستان کل کشور پرونده های خود موسسه و علیه موسسه در تهران رسیدگی می شود.

رئیسی نژاد ادامه داد: در رفسنجان سوءاستفاده‌هایی توسط مسئول شعبه و برخی کارمندان این مؤسسه انجام شده که از حساب افراد برداشت غیر قانونی صورت گرفته و در این زمینه 2 نفر از متهمان این پرونده در زندان هستند و بدنبال شناسایی اموال متهمان هستیم تا به شکات بازگردانیم.

به گفته وی تاکنون حدود 13 شاکی با مبلغ 5 میلیارد تومان در این زمینه مراجعه کرده اند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: