• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-290-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس:

کلنگ زنی زمین 1800 هکتاری برای افزایش مساحت منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت پروژه 1800 هکتاری برای افزایش مساحت منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ظهر امروز چهارم تیر ماه کلنگ زنی شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران در حاشیه کلنگ زنی این پروژه اظهار کرد: این 1800 هکتار برای ایجاد پروژه های صنعتی از جمله شهرک مس  و شهرک اقتصادی ایران _ چین در رفسنجان اختصاص خواهد یافت.

علی محمدی با بیان اینکه این پروژه در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان واقع شده است، افزود: با احداث این دو شهرک در این زمین، در آینده نزدیک کارهای نویدبخشی برای توسعه صنعتی شهرستان را شاهد خواهیم بود.

وی در ادامه بحث تولید اشاره کرد و اظهار کرد: از ابتدای امسال خوشبختانه در تمام بخش‌های شرکت مس افزایش تولید داشتیم و وضعیت این صنعت روز به روز بهتر می شود اما در بخش توسعه با توجه به مشکلاتی که در کشور وجود دارد این بخش را اولویت بندی کردیم.

عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه در بخش توسعه به همه پروژه ها رسیدگی کردیم و منابع مالی آنها را تخصیص داده ایم، خاطرنشان کرد: حتی ماهانه به این پروژه ها پول تزریق می کنیم بخصوص در پروژه کارخانه اسید که امیدوار هستیم در 3 یا 4 ماه آینده به اتمام برسد و منطقه را از آلایندگی نجات دهیم.

محمدی توضیح داد: در خصوص پروژه های دیگر مانند معدن دره زار، دره آلو، چاه فیروزه و دره زرشک بسیاری از تجهیزات آنها آمده و در خصوص تکمیل تجهیزات آنها در حال مذاکره با طرفهای خارجی هستیم تا در یک سال آینده از نظر تجهیزاتی کامل شده و این پروژه ها شروع شود.

عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران عنوان کرد: پروژه دره آلو نزدیک به چهار ماه است که کار در آن به شدت دنبال می شود، در مورد دره زار اسناد مناقصه آن آماده شده و تا هفته آینده پیمانکاران آن مشخص و شروع بکار خواهد کرد. چاه فیروزه نیز مشکل آب دارد که اگر حل شود کارش را شروع می کند، در خصوص پروژه دره زرشک نیز بخش توسعه در حال بررسی گرفتاری‌ها و مسائل آن هستند تا مشکلات اولیه آن را رفع و پروژه شروع شود.

محمدی در خصوص آزمون استخدام شرکت مس نیز گفت: مس بدنه بسیار سنگینی به خود گرفته و از نظر نیروی انسانی کامل شده و نه خود مس و نه شرکتهای تابعه گنجایش پذیرش نیرو را ندارند اما امیدواریم با ایجاد کارهای جدید در منطقه از جمله کاری که امروز انجام شد مقدری به بخش اشتغال کمک کنیم و الا مس در شرایطی نیست که نیروی جدید بگیرد.

وی همچنین افزود: در خصوص ورزشگاه‌های مس نیز به شدت دنبال تکمیل آنها هستیم و امیدواریم هر چه زودتر وضعیت آنها را مشخص و کار آنها را به اتمام برسانیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: