• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-384-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

مشکل اشتغال با اعطای تسهیلات حل نخواهد شد/اجرای طرح روستای کانونی

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از اجرای طرح روستای کانونی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ظرف چند روز آینده اعلام می‌کنیم که 5 هزار روستا را به عنوان روستای کانونی در نظر بگیریم و در فاز نخست آن یک‌هزار روستا را معرفی کرده تا ظرفیت روستاهای همجوار شناسانده شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"عیسی منصوری" شامگاه شنبه دوم تیرماه در جلسه کارگروه اشتغال استان کرمان، گفت: قصه اشتغال قصه پرداخت تسهیلات نیست و منجر به اشتغال نخواهد شد، لذا باید اقدامات دیگری را انجام دهیم تا بتوانیم شغل ایجاد کنیم.

وی از آغاز برنامه اشتغال روستایی از بهمن ماه سال گذشته در سطح کشور خبر داد و افزود:  حدس ما بر این بود که تا مردم در طرح اشتغال روستایی ثبت نام کنند، طول خواهد کشید بر همین اساس، اولویت‌ها را در نظر گرفته نشد.

معاون توسعه، کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: بیشتر طرح‌های ارسالی روستایی مربوط به حوزه دام بوده است و اگر همه 12 میلیارد تومان را به دام اختصاص دهیم، باز هم کم می‌آوریم.

وی با بیان این مطلب که اینکه فردی به بانک مراجعه نکرده نباید آن را کنار گذاشت بلکه ما باید سراغش رفته و مشکل آن را حل کنیم، تصریح کرد: 100 درصد پروژه‌های معدنی را حمایت می‌کنیم، ضمن آنکه هیچ طرح مهمی را نمی‌توانیم آغاز کنیم که بر محور وام استوار شده باشد.

منصوری با بیان اینکه بنا داریم هر کسی که کسب و کاری را آغاز کرد به آن وام بدهیم، عنوان کرد: مداخله توسعه‌ای باید به بار بنشیند تا وام تاثیرگذار باشد.

وی برخی از اشکالات را سیستمی دانست و مطرح کرد: برخی از اشکالات موجود سیستمی هستند و برای حل آن با بانک‌های مربوطه نشست‌هایی داشته‌ایم و در حال رایزنی برای بهبود آن هستیم، هر چند برخی از موارد موردی است و باید به گونه‌ای متفاوت حل شود.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از طرح روستای کانونی خبر داد و گفت: ظرف چند روز آینده اعلام می‌کنیم که 5 هزار روستا را به عنوان روستای کانونی در نظر بگیریم و در فاز نخست آن یک‌هزار روستا را معرفی کرده تا ظرفیت روستاهای همجوار شناسانده شود.

وی عنوان کرد: در سال‌های گذشته صادرات فرش، 5 هزار تن بوده اما اکنون 500 تن صادرات داریم که باید موضوعات را به صورت اساسی پی بگیریم و آن را حل کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: