• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-387-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خبر داد:

حل مشکل بیمه صنعتگران صنایع دستی استان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از حل مشکل بیمه هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی این استان از طریق بیمه روستایی و عشایری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" ظهر امروز دوم تیرماه در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان سیرجان با حضور معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این شهرستان افزود: در حال حاضر بیش از 70 هزار هنرمند صنایع دستی در سطح استان کرمان مشغول به فعالیت هستند که نداشتن بیمه یکی از مهم ترین مشکلات اکثر این هنرمندان می باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 17 هزار بافنده در سطح شهرستان سیرجان اشتغال دارند، تصریح کرد: از این تعداد تنها 4 هزار نفر بیمه صنایع دستی هستند.

فرخی با اشاره به اینکه از این پس هنرمندان صنایع دستی شاغل در روستاها می توانند، از طریق بیمه روستایی و عشایری بیمه شوند، اظهار کرد: بدون شک از این طریق مشکل بیمه بسیاری از هنرمندان صنایع دستی استان کرمان حل می شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید بر اینکه بخش قابل توجهی از هنرمندان صنایع دستی در روستاها مشغول به فعالیت می شوند، خاطرنشان کرد: انتظار می رود در آینده ای نزدیک مشکل هنرمندان صنایع دستی شاغل در شهرها حل و فصل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: