• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

پیشرفت 50 درصدی پروژه انتقال آب از خلیج فارس

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه انتقال آب از خلیج فارس تقریبا ۵۰ درصد پیشرفت دارد که مسئولین امر قول دادند حداکثر تا دو سال دیگر به بهره برداری برسد که بخشی برای صنعت و بخشی برای شرب استفاده خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمدرضا پورابراهیمی" امروز دوم تیرماه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان اظهار کرد: در شهر کرمان و بخش های اطراف دچار مشکل جدی در آب هستیم و باید در بحث تخصیص اعتبار براساس جمعیت توجه کرد.

پورابراهیمی با بیان اینکه در آبرسانی از طریق بخش خصوصی، موضوعات به شکل جدی تری در شورای برنامه ریزی و توسعه استان دیده شود تصریح کرد: پروژه انتقال آب از خلیج فارس تقریبا ۵۰ درصد پیشرفت دارد و مسئولین امر قول دادند حداکثر تا دو سال دیگر به بهره برداری برسد که بخشی برای صنعت و بخشی برای شرب استفاده خواهد شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: باید سرمایه گذاری بخش خصوصی در آبرسانی دیده شود و پیشنهاد این است موضوع پروژه های انتقال آب با پشتیبانی وزارت نیرو اجرا شود و وزارتخانه خرید را تضمین کند.

براساس این گزارش، در این جلسه "حبیب اله نیکزادی" نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اتخاذ تصمیمات درست و به موقع گفت: سد نساء در سال گذشته ۱۶۸ میلیون مترمکعب آب ذخیره داشت و سه بار سرریز شد اما وزارت نیرو هیچ برنامه ای برای استفاده این آب نداشت.

وی افزود: آب سد اکنون فقط برای بخش کشاورزی استفاده می شود و استفاده برای شرب و صنعت که در برنامه هست، استفاده ای نمی شود در حالی که آب بم مشکل دارد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: