• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-187-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : ----

آیین گلاب‌گیری، لاله زار بردسیر ثبت جهانی می‌شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: آیین و فن گلاب گیری منطقه لاله زار بردسیر ثبت جهانی می شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" در حاشیه مراسم جشن ثبت ملی آیین و فن گلاب گیری منطقه لاله زار بردسیر، افزود: در حال حاضر پیگیریها برای ثبت جهانی آیین و فن گلاب گیری منطقه لاله زار بردسیر در دست انجام است.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 12 جشنواره ملی گل محمدی در منطقه لاله زار بردسیر برگزار شده است، اظهار کرد: خوشبختانه آیین و فن گلاب گیری این منطقه در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

فرخی با بیان اینکه تلاش می شود تا آیین و فن گلاب گیری منطقه لاله زار بردسیر ثبت جهانی شود، تصریح کرد: بدون شک ثبت جهانی این آیین نیازمند پیگیریها و صرف وقت فراوان می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان سرمایه گذاری های متعددی در حوزه گردشگری منطقه لاله زار انجام داده است، بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر شاهد شکوفایی صنعت گردشگری در این منطقه هستیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه هرساله شاهد حضور گردشگران بسیاری از استانهای همجوار در این منطقه می باشیم، خاطر نشان کرد: انتظار می رود با ثبت جهانی آیین و فن گلاب گیری منطقه لاله زار بردسیر شاهد ورود گردشگران خارجی در این منطقه باشیم.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: