• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-1490-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

فرماندار رفسنجان:

طرح ساماندهی اتباع بیگانه پیگیری شود

فرماندار رفسنجان گفت: با توجه به مصوبه شورای تامین استان در مورد طرح جامع ساماندهی اتباع بیگانه، از رئیس کل دادگستری استان خواستار پیگیری سریعتر آن از سوی شورای تأمین استان هستیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، علیار اسکندری نسب پیش از ظهر امروز 21 خرداد ماه در مراسم افتتاح دادگاه بخش کشکوئیه اظهار کرد: شهرستان رفسنجان دومین شهرستان به لحاظ جمعیت در استان است و مسائل و مشکلات ویژه‌ای دارد که امسال این مشکلات بیشتر شده است.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی شهرستان رفسنجان، افزود: یکی از مسائلی که وجود دارد حضور اتباع بیگانه در  این شهرستان که درصد قابل توجهی هستند و مسائلی که از تبع حضور آنها در شهرستان ایجاد می‌شود نمودش را امسال به خاطر کمبود محصولات کشاورزی و خشکسالی پیاپی است در ماه‌های اخیر دیدیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان رفسنجان به مصوبه استان در مورد طرح جامع ساماندهی اتباع بیگانه اشاره کرد و خواستار پیگیری آن از سوی شورای تأمین استان شد.

فرماندار رفسنجان همچنین کاهش محصولات کشاورزی در شهرستان را مورد اشاره قرار داد و گفت: سال گذشته 65 هزار تن محصول داشتیم که امسال کمتر از ۵ هزار تن محصول پسته داریم.

اسکندری نسب بیان داشت: معمولا در این ایام سال بعضی کشاورزان تا 400 نفر کارگر داشتند اما امسال به ۳۰، ۴۰ نفر تقلیل یافته است. اکثر این کارگران اتباع بیگانه بودند و اشراف کامل بر زندگی و درآمدهای مردم دارند که یقیناً با مشکلاتی از قبیل سرقت و ناامنی در شهرستان روبرو خواهیم شد.

وی تأکید کرد: لازم است علاوه بر تشکیل ستاد مدیریت بحران استان در کشور این ستاد در استان نیز تشکیل شود همچنین برای وام‌های کشاورزی مهلت گرفته شود نه اینکه اصل وام پرداخت شود سود و دیرکرد بخشیده شود بلکه اینجا مردم نیاز به تنفس حداقل سه ساله دارند چراکه امسال حتی مردم پول پرداخت آب‌بهای موتورهای کشاورزی را هم ندارند.

فرماندار رفسنجان همچنین با اشاره به مشکلات پلاک ۲۰۹۴ رفسنجان، خاطرنشان کرد: رفسنجان از سال ۵۳ با مشکلات این پلاک مواجه است به نحوی که سه هزار خانوار گرفتار این پلاک هستند که باید مشکل این پلاک برطرف شود.

اسکندری نسب ادامه داد: پیشنهاد می کنیم شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان در شهرستان تشکیل شود تا این تعداد خانواده که عده زیادی هم هستند در این محل مشکلات خود را پیگیری کنند و از تردد مسیر ۱۰۰ کیلومتری به کرمان و تبعات آن جلوگیری شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: