• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-1390-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

با حضور رئیس کل دادگستری کرمان

دادگاه عمومی بخش کشکوئیه رفسنجان افتتاح شد

با حضور رئیس کل دادگستری استان، فرماندار رفسنجان، رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان رفسنجان دادگاه عمومی بخش کشکوئیه رفسنجان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان پیش از ظهر امروز 21 خرداد ماه در این مراسم اظهار کرد: کشکوئیه یکی از بخش‌های مهم در شهرستان رفسنجان است و مردم این شهر ولایی و شهیدپرور هستند و در استان کرمان بیشترین روحانی در این بخش وجود دارد.

حجت‌الاسلام مهدی پورمحمدی با بیان اینکه تعداد زیادی شهید از این منطقه تقدیم نظام و انقلاب شده است، افزود: سابقه انقلابی‌گری این مردم بالاست و تعداد زیادی از مردم این بخش قبل از انقلاب دستگیر شدند و روحانیونی که از سال ۴۲ به رفسنجان دعوت می‌شدند به این بخش می‌آمدند و ائمه جمعه زیادی در کشور از این منطقه امامت جمعه مناطق مختلف کشور را بر عهده دارند.

وی در ادامه با اشاره به جنبه های مثبت راه‌اندازی دادگاه در بخش کشکوئیه خاطرنشان کرد: راه‌اندازی دادگاه در این منطقه جنبه‌های مختلفی دارد که دسترسی به عدالت و برداشتن مسیر ۴۰ کیلومتری از جلوی راه مردم تا رفسنجان جنبه مثبت آن است و نزدیک‌بودن دادگاه در این منطقه موجب می‌شود مردم احساس امنیت کنند.

رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانی فرمودند «قوه قضائیه نبض دستگاه اداری و وضعیت حقوقی کشور است»  لذا اگر بتوانیم قوه قضائیه سالم، مستحکم، باصلابت و اینکه با سرعت به پرونده‌ها رسیدگی کند و دنبال احقاق حق باشد، داشته باشیم کمک می‌کند که جامعه آرام و اقتصاد خوبی داشته باشیم.

پورمحمدی با بیان اینکه ما در قوه قضائیه با معلول طرف هستیم، یادآور شد: کم‌کاری دیگر نهادها و ارگان‌ها مشکلات را به دستگاه قضائی سرازیر می‌کند، در شأن جمهوری اسلامی این همه ورودی به دستگاه قضا نیست، سالیانه ۱۵ میلیون پرونده به این دستگاه روانه شود که اگر برای هر پرونده ۲ نفر مسئول باشند ۳۰ میلیون نفر درگیر پرونده‌ها می‌شوند و باید برای کاهش این میزان پرونده اقدام کرد.

وی با آرزوی موفقیت برای اولین سرپرست دادگاه بخش کشکوئیه، اضافه کرد: امیدواریم با راه‌اندازی این حوزه قضائی به پرونده‌ها اضافه نشود و امیدواریم مردم احساس امنیت و عدالت بیشتری کنند و از این مجموعه راضی باشند.

راه اندازی اداره ثبت اسناد در کشکوئیه ضروری است

امام جمعه کشکوئیه نیز در این مراسم اظهار داشت: دسترسی آسان مردم به عدالت از خوبی‌های وجود دادگاه در این بخش است و خدا را شاکریم که ریاست کل دادگستری استان و مسئولین دادگستری شهرستان رفسنجان در این زمینه مساعدت و همکاری کردند.

حجت‌الاسلام محمد محرابی افزود: مشکل دیگری که در این بخش داریم عدم داشتن اداره ثبت اسناد است چرا که املاکی که در کشکوئیه وجود دارد ۹۹ درصد فاقد سند ثبتی هستند.

وی بیان کرد: مدیرکل ثبت اسناد استان فکری به حال ما کند و نمایندگی در این بخش باشد که مردم بتوانند دسترسی آسانی داشته باشند تا بتوانند سندهای عادی خود را ثبتی کنند.

امام جمعه کشکوئیه خواستار ایجاد شورای حل اختلاف در دهستان شریف آباد شد و افزود: دهستان شریف‌آباد این بخش حدود ۸ هزار نفر جمعیت دارد اما متاسفانه شورای حل اختلاف ندارد و وجود این شورا لازمه این دهستان است و در این زمینه خواستار دستوری از ریاست کل دادگستری استان هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: