• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2584-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مودیان مالیاتی چند گروه هستند و چه کاری باید انجام بدهند؟

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با اشاره به اعمال تبصره ماده ۱۰۰ برای مودیان گروه سوم تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد از مودیان می توانند از این تبصره استفاده کنند و به این صورت است که ۵ درصد به مالیات قطعی شده سال ۹۵ اضافه کرده و پرداخت می نمایند و به صورت چهار قسط مساوی نیز قابل پرداخت است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمد سلمانی" امروز ۲۱ خردادماه در نشست خبری اظهار کرد: مودیان مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که مودیان حقیقی تا پایان خردادماه باید اظهارنامه خود را ارائه بدهند.

وی با بیان اینکه مودیان حقیقی سه گروه هستند، افزود: گروه اول مودیانی هستند که جمع خرید و فروش و خدمات آنها از ۳۰ میلیارد ریال به بالا باشد، گروه دوم جمع خرید و فروش از ۱۰ تا ۳۰ میلیارد ریال و گروه سوم تا ۱۰ میلیارد ریال است.

سلمانی با اشاره به اعمال تبصره ماده ۱۰۰ برای مودیان گروه سوم تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد از مودیان می توانند از این تبصره استفاده کنند و به این صورت است که ۵ درصد به مالیات قطعی شده سال ۹۵ اضافه کرده و پرداخت می نمایند و به صورت چهار قسط مساوی نیز قابل پرداخت است.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان بیان کرد: اگر مودی در گروه دیگری بوده و اکنون جزو گروه سوم هست می تواند از این تبصره استفاده کند.

وی ادامه داد: مودیانی که دارای معافیت هستند نیز باید در فرم سیستم اعلام کنند که تبصره ۱۰۰ مورد قبول آنهاست، سیستم اتوماتیک معافیت را انجام می دهد و نیازی به ارائه اظهارنامه نیست.

سلمانی اظهار کرد: در صورتی که بعد از استفاده از تبصره، بیش از مبلغ برای ما ثابت شود، که بندرت اتفاق می افتد فقط مالیات متمم از مودیان دریافت خواهد شد.

وی با اشاره به استفاده از مواد ۱۳۷ (کمک های پزشکی)، ۱۶۵ خسارت آتش سوزی و ۱۷۲ (کمک به ساخت مدارس یا دانشگاه ها) تصریح کرد: در صورتی که محل کسب و شرکتی دچار آتش سوزی می شود باید به اداره مالیاتی اعلام کنند که با تشکیل کمیسیون در سال های بعد بتوانیم به آنها از محل ماده ۱۶۵ کمک کنیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان بیان کرد: ماده ۱۷۲ مربوط به کمک ها به آموزش پرورش و آموزش عالی است و مودی باید صورتجلسه و گزارش کارشناس رسمی و قیمت یا تاییدیه واریزی به حساب را ارائه و ظرف یک ماه به سازمان مالیاتی اعلام کند.

وی به مودیان گروه اول و دوم توصیه کرد: تا پایان خردادماه اظهارنامه و سود ابرازی را مشخص و بدهی را تقسیط یا پرداخت کنند و اصل بر صحت است و ما نیز به این سمت می رویم.

سلمانی گفت: اشخاص حقوقی شرکت ها و موسسات هستند که تا ۳۱ تیرماه باید اظهارنامه بدهند و باید متکی به دفاتر و اسناد باشد و اگر مالیات را خود را ابراز می کنند باید بعد از ۱۰ روز پرداخت نموده یا برای تقسیط مراجعه کنند.

وی خطاب به مودیان مالیات بر ارزش افزوده نیز اظهار کرد: باید این گروه اظهار نامه فصل بهار را از اول تا ۱۵ تیرماه ارائه کنند و به روزهای آخر موکول ننمایند.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش افزود: عدد مالیات استان کرمان ۲۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه امسال است و با توجه به سال حمایت از کالای ایرانی، سعی کردیم به واحدهای تولیدی کمک کنیم و تکریم ارباب رجوع و کمک به مودیان و واحدهای تولیدی دغدغه ماست

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: