• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-1290-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه:

فعال شدن کارگاه‌هاي صنعتي و توليد کسب و کار در رفسنجان با ساخت قطعات براي مجتمع مس سرچشمه

معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه بيان داشت: بومي سازي ساخت قطعات در رفسنجان علاوه بر فعال شدن کارگاههاي صنعتي به توليد کسب و کار منجر مي شود که اميدواريم بتوانيم در پي ريزي اين کار موفق شويم. قابل ذکر است که هر چه با دقت بيشتر، لحاظ تجربيات، جلوگيري از تک روي و بدور از سودجويي پيش برويم به هدف خود يعني منافع و متحول کردن چهره صنعتي شهرستان خواهيم رسيد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، نجف شيخي صبح امروز 21 خرداد ماه در حاشيه بازديد جمعي از فعالان صنعتي شهرستان رفسنجان از مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: بحث بومي سازي در مجتمع مس سرچشمه و به طور کلي در صنايع مس، سال‌هاي سال است که دنبال مي شود اما اين چيزي که ما به دنبال آن هستيم علاوه بر مباحث گذشته است.

وي بيان کرد: اگر در گذشته پيگير ساخت قطعات در کل ايران بوديم و در گذشته اخير در کل استان کرمان پيگيري مي کرديم تلاش امروز ما اين است که علاوه بر حفظ کيفيت هاي گذشته به صورت مشخص، در شهر رفسنجان و اطراف مجتمع مس سرچشمه کارگاههايي داشته باشيم که کالاهاي ساخته شده توسط اين کارگاهها در صنعت مس استفاده شود و در نهايت شرايط برد- برد ايجاد شود.

وي ادامه داد: بر اين اساس هم شرکت مس با دريافت کالاي با کيفيت خوب و ارزان قيمت منافعي را بدست بياورد و هم اينکه کارگاه‌هايي که در شهر رفسنجان تعطيل هستند فعال شوند و اگر در حال کار هستند فعاليت آنها مضاعف شود.

وی عنوان کرد: هدف ما اين است که جوان‌ها و افرادي که توانمند هستند و مي توانند در زمينه ساخت قطعات و مواد تلاش کرده و فعاليت داشته باشند ولي در حال حاضر کارگاهي را ندارند يا اميدي ندارند که کالاي صنعتي را ارائه دهند در اين صنعت دريافت و استفاده شود.

شيخي با توضيح اينکه در اين رابطه يک جلسه تاکنون برگزار شده و امروز جلسه دوم در اين خصوص است، افزود: با فعالان صنعتي شهر رفسنجان با عنوان «بومي سازي و ساخت در شهر رفسنجان» مذاکره داشتيم. جلسه قبل که با رايزني شرکت مس انجام گرفت روز 7 خرداد ماه در اداره صنعت و معدن رفسنجان برگزار شد که در اين جلسه مذاکراتي با فعالاني که توانايي تامين برخي نيازها و قطعات را داشتند انجام شد.

معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: فعالان صنعتي حاضر در جلسه اول گلايه هايي داشتند و ما پاسخ‌هايي را ارائه داديم و در نهايت مقرر شد جلسات بعدي در خود مجتمع مس داشته باشيم تا در گرماگرم کار گفتگوها را دنبال کنيم که آنها نيز در فاصله کمتر از دو هفته دعوت ما را لبيک گفته و در مجتمع مس حضور پيدا کردند.


شيخي بيان کرد: بومي سازي ساخت قطعات در رفسنجان علاوه بر فعال شدن کارگاههاي صنعتي به توليد کسب و کار منجر مي شود که اميدواريم بتوانيم در پي ريزي اين کار موفق شويم. قابل ذکر است که هر چه با دقت بيشتر، لحاظ تجربيات، جلوگيري از تک روي و بدور از سودجويي پيش برويم و به هدف خود يعني منافع و متحول کردن چهره صنعتي شهرستان خواهيم رسيد.

وي با اشاره به اينکه در ابتداي کار ممکن است مشکلاتي براي دو طرف وجود داشته باشد، يادآور شد: در حوزه ساخت آنچه براي مجتمع مس سرچشمه و مجتمع مس شهربابك در استان کرمان تامين مي شود حدود 44 درصد است که البته استعداد اين استان با شرايط صنعتي بودن آن، براي تامين مطمئناً بيشتر از اينها است.

وي تصريح کرد: بايد صنايع به سازنده‌ها اقبال نشان دهند و سازنده‌ها نيز بايد شرايط سخت اوايل کار را تحمل کنند تا ميزان تامين قطعات از داخل استان و شهرستان افزايش يابد. مسيري که در گذشته براي ساخت قطعات در ايران و استان رفتيم غلط نبوده و اکنون مي خواهيم اين مسير را به گونه اي ديگر به پيش ببريم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: