• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-1190-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رئيس اسبق اداره صنعت و معدن شهرستان رفسنجان:

توانايي تامين 30 درصد از قطعات فلزي مورد نياز مس سرچشمه در رفسنجان

رئيس اسبق اداره صنعت و معدن شهرستان رفسنجان تأکيد کرد: با توجه به توانايي که در شهرستان رفسنجان وجود دارد اين شهرستان مي تواند 30 درصد از قطعات فلزي مورد نياز مس سرچشمه را تامين کند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حسن محمدي صبح امروز 21 خرداد ماه در حاشيه بازديد جمعي از فعالان صنعتي شهرستان رفسنجان از مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: قبل از اين بازديد، يک جلسه هم انديشي با مسوولين مجتمع مس براي توسعه صنايع قطعه سازي و ريخته گري و کارهايي که مي توانيم براي مس انجام دهيم برگزار شده بود و امروز در اين رابطه بازديدي از مجتمع انجام گرفت.

وي افزود: هدف از اين بازديد اين است که فعالان صنعتي رفسنجان قطعات مورد نياز شرکت مس را ديدن کنند و در خصوص توليد آنها اگر امکانش را در حال حاضر دارند اين اقدام را صورت داده و اگر فعلاً ساخت آنها براي واحدشان مقدور نيست در اين خصوص سرمايه گذاري کنند تا ان شاء الله شهر رفسنجان بوسيله مجتمع مس سرچشمه صنعتي شود.

اين فعال صنعتي در پاسخ به اين سوال که آيا رفسنجان ظرفيت و توانايي تأمين قطعات صنعتي مورد نياز مس سرچشمه را دارد، توضيح داد: اگر به پيشينه رفسنجان مراجعه کنيم مي بينيم شهرستان رفسنجان در توليد ادوات کشاورزي بسيار قوي بوده است و با امکاناتي که در شهرستان رفسنجان براي توليد قطعات فلزي دارد مي تواند تقريباً 30 درصد نيازهاي مس سرچشمه را پاسخگو باشد.

محمدي در ادامه با ذکر مثالي از توانايي شهرستان در بخش صنعتي يادآور شد: با توجه به اينکه شرکت سرمايه گذاري مس بزودي در شهرک صنعتي رفسنجان توليد گلوله صنعتي به شکل رول فرمينگ و همچنين توليد گلوله 125 و 110 و 100 راه اندازي مي کند لذا اين توانايي وجود دارد.

رئيس اسبق اداره صنعت و معدن شهرستان رفسنجان تأکيد کرد: با توجه به توانايي که در شهرستان رفسنجان وجود دارد اين شهرستان مي تواند 30 درصد از قطعات فلزي مورد نياز مس سرچشمه را تامين کند.

محمدي در بيان درخواست فعالان صنعتي شهرستان از مديران مجتمع مس سرچشمه عنوان کرد: مديران مس بايد به ياري فعالان صنعتي شهرستان بيايند و ارتباط بين کارگاههاي صنعتي شهرستان و بازرگاني شرکت ملي صنايع مس به شدت افزايش يابد و توانايي که نيروهاي رفسنجاني دارند و مي توانند روي آنها سرمايه گذاري کنند از طريق مس به آنها اعلام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: