• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-7514-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان:

تاریخنامه دفاع مقدس استان کرمان در قالب ۱۲۸ عنوان کتاب تدوین می شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان گفت: تدوین تاریخنامه دفاع مقدس استان کرمان توسط این اداره کل در حال انجام است که در این راستا چاپ ۱۲۸ عنوان کتاب پیش بینی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سرهنگ"محمدمهدی ابوالحسنی" امروز ۲۰ خردادماه در جلسه شورای استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمان اظهار کرد: تدوین تاریخنامه دفاع مقدس استان کرمان که به نقش ادارات مختلف در دفاع مقدس می پردازد، در دست انجام است.

وی افزود: این پروژه سنگینی است که دنبال می شود و ۲۰ عنوان از این پژوهش ها به سرانجام رسیده و ۱۲ عنوان کتاب چاپ شده است.

ابوالحسنی تصریح کرد: در این راستا چاپ ۱۲۸ عنوان کتاب پیش بینی شده و باید ادارات استان مشارکت وسیعی در این زمینه داشته باشند.

وی بیان کرد: ۳۰ سال از آخرین روزهای جنگ می گذرد و حافظه ها یاری نمی کند و بخش زیادی از اسناد از بین رفته و باید کار تدوین کتاب ها و جمع آوری اسناد و خاطرات سریع تر انجام شود.

"محمدرضا حسنی سعدی" مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز در این جلسه گفت: ساماندهی یادواره های شهداء دستور کار جلسه قبل بود و در جلسه امروز موانع و راهکارهای جذب ۲۰ درصد بودجه فرهنگی دستگاه های اجرایی بررسی می شود.

وی با اشاره به ساماندهی تبلیغات حوزه ایثار و شهادت در فضای مجازی افزود: کانال های زیادی در استان کرمان در زمینه ایثار و شهادت در فضای مجازی فعال هستند.

حسنی سعدی همچنین با اشاره به ساماندهی تبلیغات محیطی حوزه ایثار و شهادت در استان بیان کرد: نصب کاشی شهداء در شهرستان بم به اتمام رسیده و در مرکز استان باید جانمایی هایی صورت بگیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: