• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2484-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مدير ذوب مجتمع مس سرچشمه:

افزایش راندمان تولید مجتمع مس سرچشمه به 97 درصد با راه‌اندازی کوره فلش

مدير ذوب مجتمع مس سرچشمه تصريح کرد: با راه اندازي رسمي کوره فلش مس سرچشمه در دوم آبان ماه سال گذشته توليد آند در اين کارخانه از 6950 تن به 16 هزار و 100 تن و راندمان اين مجتمع نيز را از 61 درصد به 97 درصد رسانده ايم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حامد مددي" در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انجام قطعي پرو‍ژه فلش تصميمي بود كه در سال 96 گرفته شد و  20 مرداد سال گذشته کوره هاي ريورب خاموش شد تا کوره فلش راه اندازي شود.

وي ادامه داد: اولين شارژ فلش 4 شهريور ماه بود که بدليل مشکلاتي که داشت مجدداً در 12 شهريور دوباره شارژ انجام شد که آن حادثه بوجود آمد.

مددي حادثه فلش در سال گذشته را يک فرصت براي مجموعه مس دانست که توانمندي هاي خود را اثبات کند و افزود: خدا را شکر موفق شديم کاري که شرکت خارجي اعلام کرد حداقل 6 ماهه مي تواند انجام دهد، با توانمندي پرسنل مس در 45 روز انجام دهيم.

مدير ذوب مجتمع مس سرچشمه با بيان اينکه مسلماً اين کارخانه تا به شرايط مطلوب برسد طول مي کشد، تصريح کرد: با راه اندازي رسمي کوره فلش مس سرچشمه در دوم آبان ماه سال گذشته توليد ماهانه آند در اين کارخانه از 6950 تن، در فروردين 97 به 16 هزار و 100 تن و راندمان اين مجتمع نيز را از 61 درصد به 97 درصد رسانده ايم.

مددي با اذعان به اينکه آلودگي مس سرچشمه بحث اساسي است و واقعا وجود دارد، خاطرنشان کرد: در شرايطي که آلودگي محيطي ما افزايش پيدا کند، شارژ کوره را قطع مي کنيم که قطعاً قطع شارژ کوره روي توليد تاثير خواهد گذاشت اما دستور اکيد مديريت اين است که بحث آلايندگي و محيط زيست را رعايت کنيم.

وي ادامه داد: تمام تلاش معاونت توسعه  اين است که براي شش ماه دوم امسال کارخانه اسيد راه اندازي شود تا مشکلات آلايندگي حل شود.

مدير ذوب مجتمع مس سرچشمه از کاهش 30 نفري نيروي انساني در بخش ذوب مس سرچشمه از زمان راه اندازي کوره فلش سخن گفت و ابراز داشت: در سال جاري توليد 180 هزار و 21 تن آند را برنامه ريزي کرده ايم.

مددي با بيان اينکه راه اندازي کوره فلش در مس سرچشمه در حالي انجام گرفت که هيچ دانش داخلي درباره آن وجود نداشت، خاطرنشان کرد: دوره هاي آموزشي در اين خصوص در حال برگزاري است و تلاشمان اين است که از دانش شرکت خارجي در تعمير و راه اندازي آن بي نياز باشيم.

وي بيان کرد: در حال حاضر بدليل نبود کنسانتره، کوره فلش با 60 درصد ظرفيت کار مي کند. ضمن اينکه چالش اصلي ما در دو بخش نيروي انساني و قطعات يدکي کوره است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: