• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-3485-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا:

پیروزی نهایی برای مسلمین و فلسطینیان نزدیک است/آل سعود، همان آل یهود است

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: نتیجه راهپیمایی های ملت ایران در بروز شکست برای آمریکایی ها و اسرائیلی‌ها را بیشتر از سال‌های گذشته می توان مشاهده کرد و پیروزی نهایی برای مسلمین و فلسطینیان در منطقه نزدیک است و این نیز وعده خداوند خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی در مراسم روز قدس در استان کرمان اظهار کرد: راهبرد حق بازگشت، اتحاد مسلمین و ادامه جهاد مسلحانه تنها راه نجات قدس شرق و سرزمین فلسطین است.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) با نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس توطئه صهیونیست ها و آمریکایی علیه جهان اسلام را با شکست و ناکامی مواجه کرد اظهار کرد: پس از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، آزادی قدس و فلسطین اشغالی به تفکر و اندیشه امت اسلامی تبدیل شده است.

صفوی با بیان اینکه رهبری امامین انقلاب و مردم انقلابی کشور و رسیدن پیام مردم به دنیا، عمق استراتژیک و دامنه نفوذ انقلاب اسلامی را نشان می دهد خاطر نشان کرد: نتیجه راهپیمایی های ملت ایران در بروز شکست برای آمریکایی ها و اسرائیلی‌ها را بیشتر از سال‌های گذشته می توان مشاهده کرد و پیروزی نهایی برای مسلمین و فلسطینیان در منطقه نزدیک است و این نیز وعده خداوند خواهد بود

این مقام مسئول با بیان این مطلب که نشانه‌هایی از پیروزی نهایی در منطقه مشاهده می‌گردد، عنوان کرد: شکست‌‌های پی در پی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در جنگ‌های 33 روزه با لبنان، 22 روزه و 50 روزه علیه مردم غزه و پاسخ قاطعانه گردان‌های رزمی عزیدالدین قسام طی هفته‌های گذشته و موشک باران پایگاه‌های نظامی و شهرک‌های صهیونیست‌نشین نشان داد که سرزمین‌های اشغال‌شده فلسطین توسط صهیونیست‌های کودک کش یک محیط ناامن و شکننده برای صهیونیست‌ها تبدیل شده و آزادی و امنیت سازی برای مهاجرین اروپایی و سایر کشورها که غاصبان سرزمین فلسطین هستند یک خیال باطل است و پیروزی نهایی برای مسلمین و فلسطینیان نزدیک است.

وی ادامه داد: روزهای گذشته شلیک ده‌ها موشک، راکت و خمپاره توسط رزمندگان مقاومت اسلامی از منطقه غزه به سمت شهرک‌های اطراف غزه ضعف تجهیزات و گنبد آهنین رژیم صهیونیستی را نشان داد اگر چه ارتش جنایتکار صهیونیستی با حملات ددمنشانه‌ تعداد زیادی از مردم غزه (بیش از 130 نفر) را به شهادت رسانده و چند هزار نفر دیگر را نیز زخمی کرد ولیکن نتوانست جلوی راهپیمایی حق بازگشت را بگیرد.

دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به پیروزی ایران در جنگ تحمیلی یادآوری کرد: یادمان نرفته که رزمندگان کشور با کمبود امکانات و در مظلومیت، چگونه رژیم بعثی را از ایران خارج کرده و پیروز شدند اگر چه با نثار شهیدان زیادی، جانبازی و اسیران زیادی بدست آمد، اما ملت ایران به فلسطینیان و در یمن و سوریه و لبنان این تجربه را انتقال داده است.

وی به تشریح تفاوت‌های راهپیمایی روز جهانی قدس سال‌جاری با دیگر سال‌ها پرداخت و بیان کرد: امروز شاهد شکست جریانات افراطی و تکفیری دست ساز آمریکا، عربستان و اسرائیل که برای فراموشی قضیه فلسطین، جلوگیری از بیداری اسلامی و ساقط کردن دولت‌های مردمی سوریه و عراق ساخته بودند، هستیم که در این راستا این توطئه در عراق صد درصد با شکست و در سوریه قسمتی از آنها به حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان صعودی، ترکیه و اردن هنوز مشغول به فعالیت هستند ولیکن نفس های آخر عمر خود را می کشند.

سردار سرلشکر رحیم‌صفوی پیروزی مقاومت اسلامی لبنان در انتخابات را از دیگر تفاوت‌های روز جهانی قدس امسال با سال‌های گذشته برشمرد و عنوان کرد: مقاومت اسلامی لبنان نیمی از کرسی‌های مجلس این کشور را کسب کرد که این خشم صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها را افزایش داده و نقش دلارهای نفتی عربستان را باطل کرده است.

وی آشکارا شدن همدستی حکام جدید سعودی‌ها با صهیونیست‌ها در غزه فلسطین که در گذشته این مهم مخفی می‌کردند، را از دیگر تفاوت‌‌های روز جهانی قدس سال جاری با سال‌های دیگر دانست و تصریح کرد: محمدبن سلمان ولیعهد سعودی در اواخر ماه مارس سال گذشته در نیویورک اعلام کرد که مساله فلسطین اولویت اول پادشاه سعودی نیست و مسایل مهمتری مانند ایران وجود دارد.

دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه داد: حضور یک رییس جمهور کاملا صهیونیستی در راس قدرت آمریکا (ترامپ) که در اوایل ریاست جمهوری خود سرسپردگی خود را نشان داد البته باید مدنظر داشت که حدود 6 میلیون یهیودی در آمریکا زندگی می کنند و ترامپ حمایت تمام و کمال خود را از صهیونیست اعلام کرد.

وی اظهار کرد: کمک آمریکا به سعودی‌ها در بمباران مردم مظلوم یمن و فروش صدها میلیارد دلار سلاح به حکام عرب در حاشیه خلیج فارس یکی دیگر از تغییراتی است که نسبت به سال گذشته رخ داده است و هنوز آمریکا در شرق رودخانه فرات حضور اشغالگرانه دارند و در برخی از بمباران علیه سوریه به صورت مستقیم شرکت می‌کنند.

سردار سرلشکر رحیم‌صفوی با اشاره به اتخاذ دو تصمیم خطرناک رییس جمهور آمریکا در رابطه با مسایل فلسطین، عنوان کرد: انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس که اجرایی شده است و اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغال‌گر است که این مهم را تا کنون سازمان ملل نپذیرفته است و دومین تصمیمی که به صورت کامل اعلام نکرده است تحت عنوان توطئه «معامله قرن» است.

وی به تشریح فتنه و توطئه «معامله قرن» پرداخت و گفت: معامله قرن به منظور پایان بخشیدن به مساله فلسطین است و در واقع معامله‌ای است برای نابودی حق مردم فلسطین است و واگذار کردن کامل بیت‌المقدس و سرزمین‌های اشغالی به رژیم صهیونیست و به عنوان امتیاز به دولت خودگردان فلسطین واگذاری چند روستا با فاصله زیاد از بیت المقدس وعده شده است.

دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: البته ترامپ برای این مهم شرط تعیین کرده است، برچیده شدن سلاح مقاومت از نوار غزه و کرانه باختری است که هم‌اکنون در نوار غزه صهیونیست‌ها وجود ندارند و کاملا در اختیار مردم فلسطین است.

وی ادامه داد: مساله مهمی که در این جریان است، خیانت بزرگ سعودی‌ها به مساله فلسطین است و پادشاهی سعودی با حمایت از معامله قرن، خیانت به آرمان‌های آزادی مردم فلسطین کرده است که در طول تاریخ ننگین 87 ساله سعودی که توسط انگلیسی‌ها در سال 1932 تشکیل شد، هیچ یک از حکام سعودی به اندازه حکام جدید سعودی به آرمان فلسطین و به اسلام خیانت نکردند و شاید بی‌راه نباشد اگر بگوییم، سعودی‌ها هستند که مسیر معامله قرن را پیش پای آمریکایی‌ها قرار دادند و حتی شنیده شده که حکام سعودی پیشنهاد چند میلیارد دلار به دولت خودگردان داده است اما باید مدنظر داشت که محمود عباس رییس دولت خودگردان تا کنون درباره معامله قرن هیچ نظری نداده است.

سردار سرلشکر رحیم‌صفوی با بیان این مطلب که آل سعود همان آل یهود است، اظهار کرد: راهبرد جدید مقاومت اسلامی تحت عنوان «حق بازگشت» هر سال 30 ماه مارس برگزار می شود (10 فروردین 97) این انتفاض جدید از منطقه غزه با راهپیمایی مردم غزه برای در هم شکستن محاصره غزه و عبور از دیوار و پنس الکترونیک آغاز شد که به شدت ارتش صهیونیست را منفعل ساخت و دست به کشتن مردم غزه زدند، این انتفاض(2 ماه و 8 روز) این راهپیمایی حق بازگشت ادامه دارد باعث شد که رژیم صهیونیست دست به کشتار مردم فلسطین بزند که تا چند روز گذشته حدود 130 نفر کشته و چند هزار نفر زخمی شدند که حتی داروی برای درمان زخمی‌ها وجود ندارد.

وی این حرکت راهپیمایی حق بازگشت را شیوه جدید مردم غزه دانست و به دستیاوردهای آن اشاره کرد و گفت: تاکید بر حق بازگشت به عنوان حق ثابت و اجتناب ناپذیر که براساس تمامی قوانین و حقوق بین‌الملل پذیرفته شده برای سازمان های بین‌ المللی، جلب توجه افکار مردم جهان و منطقه به مساله فلسطین و مظلومیت آوراگان و محاصره شدگان در کرانه باختری ومنطقه غزه، پیگیری بین‌المللی شکستن محاصره غزه و حمایت از جان مردم ساکن در فلسطین و همچنین کمرنگ ساختن تبلیغات سفارت آمریکا درباره قدس و توطئه جدید معامله قرن از دستاوردهای حرکت «حق بازگشت» می‌باشند.

دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی به چشم انداز آینده فلسطین و راهبرد قدس شریف پرداخت و بیان کرد: از دیدگاه ما بشارات‌های آیات قرآنی و روایات معصومین(ع) به عنوان یک اعتقاد، ما مسلمانان اعتقاد داریم که ظالمین صهیونیستی شکست خواهند خورد و فلسطین به عنوان پاره تن اسلام به مسلمانان فلسطین تعلق خواهد گرفت.

وی با اشاره به آیات قرآن در خصوص سرنوشت یهود، اظهار کرد: بیانات رهبر کبیر انقلاب به به یاد می آورید که فرمودند « اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود» یا در زمان جنگ فرمودند«راه قدس از کربلا می‌گذرد» مسیر امام راحل روشن کردند.

سردار سرلشکر رحیم‌صفوی با بیان این مطلب که شهدای مدافع حرم و شهدای فلسطینی راه قدس را باز خواهند کرد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری که همان نورانی امام راحل را در ابعاد داخلی و خارجی دنبال می‌کنند، چند سال قبل فرمودند «رژیم صهیونیست  25 سال آینده را نخواهد دید». سخنان امام و مقام معظم رهبری را با تامل و تفکر دنبال کنید.

وی با بیان این مطلب که رشد جمعیت کنونی فلسطینیان داخل سرزمین‌های اشغال شده بیشتر از رشد جمعیت یهودیان است، اظهار کرد: تا سال 2025 جمعیت فلسطینیان با جمعیت یهودیان داخل فلسطین مساوی خواهد شد و پس از آن جمعیت فلسطینیان غلبه پیدا خواهد کرد اما اگر مهاجرتی صورت نگیرد.

دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه صهیونیست‌ها موفق به ملت سازی نشدند اگر چه موفق به دولت سازی شدند، تصریح کرد: کل یهودی‌های جهان 22 میلیون نفر هستند، اما جمعیت مسلمانان جهان یک میلیارد و 600 میلیون نفر هستند.

وی علت بقا و شکل گیری دولت صهیونیست ها را دو اصل دانست و عنوان کرد: نخست تبلیغ مظلومیت یهودیان و ادعای تنها دولت دمکراسی واقعی در خاورمیانه تشکیل داده‌اند حال این راهبرد حق بازگشت باعث شکست این دو اصل شده است.

سردار سرلشکر رحیم‌صفوی در پایان تحاد مسلمین را اصلی ترین راهبرد آزادی بخش فلسطینیان دانست و خاطرنشان کرد: الگو گرفتن ملت‌های اسلامی از انقلاب اسلامی ما، تقویت گروه های جهادی مخصوصا در کرانه باختری، گسترش گروه های مقاومت به لایه های مختلف اجتماعی مخصوصا لایحه های که در کرانه باختری هستند، حذف اقتصاد رژیم صهیونستی، تحریم کالاهای صهیونیستی توسط مسلمین، و ... از جمله راهبردهای آزادی فلسطین است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: