• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-7214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

سرپرست استانداری کرمان خبر داد:

پلاک‌گذاری تمامی دام‌های جنوب استان کرمان تا پایان سال جاری

سرپرست استانداری کرمان گفت: سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان متعهد گردید تا پایان سال جاری، تمامی دام های سنگین را شناسایی و پلاک گذاری آنها را انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد فدائی" ظهر امروز در قرارگاه زیستی استان کرمان با بیان اینکه سم پاشی اولویت اول برای مبارزه و کنترل این بیماری در سطح استان است اظهار کرد: 2 میلیارد و 900 میلیون تومان برای مقابله با بیماری های مشترک بین انسان و دام در سطح شهرستان های استانی کرمان از سو سازمان مدیریت و برنامه ریزی اختصاص داده شده که مقرر شد نیمی از اعتبارات از 1300 میلیارد تومان مدنظر، به اداره کل دامپزشکی شمال و جنوب استان برای شروع این کار اختصاص داده شود تا 20 مردادماه سال جاری عملیات سم پاشی دام صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد قصاب خانه های مجهزی در مناطقی که امکان راه اندازی کشتارگاه های در سطح استان وجود ندارد، توسط اداره کل دامپزشکی استان کرمان راه اندازی شود خاطر نشان کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد که سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان تا پایان سال جاری، تمامی دام های سنگین را شناسایی و پلاک گذاری آنها را انجام دهد.

براساس این گزارش "حمید ملانوری" سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: مدتی است که بحث آنفولانزا فوق حاد پرندگان، کریمه کنگو و مالت در استان کرمان مطرح بود و خوشبختانه اقدامات خوبی نیز توسط دستگاه های ذیربط انجام شده است.

وی با بیان اینکه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان با پیگیری های لازم برای استقرار پست های قرنطینه از سمت شمال استان در  شهرستان های نوق و انار کنترل شده است اظهار کرد: در حوزه ورود قاچاق دام به استان، بیشتر شاهد این ورودی ها از سمت مبادی جنوبی و شرقی استان بودیم که پست های قرنطینه در این مبادی نیز تعبیه شده است.

ملانوری با اشاره به بیماری تب کریمه کنگو و مالت افزود: در جلسه امنیت غذایی استان تصمیم گرفته شد که اقدامات پیشگیرانه در راستای مبارزه با این بیماری از طریق سم پاشی، احداث پیش سردکن ها در کشتارگاه های استان و جلوگیری از ورود دام قاچاق به استان صورت گیرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه مقرر شده تمامی کشتارگاه های استان تا 3 ماه آینده مجهز به پیش سردکن شوند و در غیر این صورت گوشت های آن منطقه از رده خارج خواهند شد اظهار کرد: پیشنهاد می شود از حضور بخش خصوصی برای راه اندازی پیش سردکن ها در سطح استان کرمان استفاده شود ضمن آنکه در مناطقی که نیز این کشتارگاه و پیش سرد کن ها وجود ندارد و باید ساماندهی در بین این مناطق صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: