• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6314-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : تولیدی

مدیرعامل آبفار استان کرمان در گفت‌وگو با ایسنا خبر داد:

۸۴۹ روستای استان در تابستان با کمبود شدید آب مواجه خواهند شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمان گفت: حدود ۸۴۹ روستای استان در تابستان با کمبود شدید آب مواجه می شوند و ۳۵۰ تانکر ثابت برای آبرسانی نیاز است و باید ۴۰ تانکر اجاره کنیم.

"علی رشیدی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، درباره وضعیت آب روستاهای استان کرمان اظهار کرد: متاسفانه امسال خشک ترین سال را در طول ۵۰ سال گذشته از نظر بارندگی تجربه کردیم..

رشیدی با بیان اینکه استان کرمان حدود ۷۰ درصد کاهش بارندگی را در سال زراعی جاری داشته ضمن اینکه به دلیل پراکنش نامنظم بارندگی، در برخی روستاها هیچ بارشی نداشتیم تصریح کرد: پیش بینی این است اکثر روستاهایی که از چشمه و قنات و آب سطحی استفاده می کنند، آب آنها در تابستان از دست می رود و باید با تانکر آبرسانی شوند.

وی بیان کرد: کارگروه سازگاری با کم آبی در تمام شهرستان های استان تشکیل شده و جلسات چند ساعته برگزار شده تا ببینیم مشکلات استان چیست و چه کاری باید انجام دهیم تا از بحران عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمان اظهار کرد: حدود ۸۴۹ روستای استان در تابستان با کمبود شدید آب مواجه می شوند و ۳۵۰ تانکر ثابت برای آبرسانی نیاز است و باید ۴۰ تانکر اجاره کنیم.

رشیدی با بیان اینکه باید قریب به ۶۰ حلقه چاه حفر، تجهیز و لایروبی شود تا از تابستان به هر سختی که هست عبور کنیم گفت: شورای فرهنگی را در شهرستان ها آغاز کردیم که جلسات را برگزار و در حوزه فرهنگی (مصرف بهینه آب) کار می کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمان تصریح کرد: هرچه کمبود آب کشاورزی بیشتر می شود، مشکلات آب شرب بیشتر می شود و بخش عمده ای از آب شرب روستاها صرف فضای سبز و درخت و خانه باغ ها می شود و این از مشکلات ماست.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: