• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-687-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

خانه‌موزه هنر کرمان به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

با همکاری جهاددانشگاهی آثار «حبیبه بدایت» در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، عصر امروز 10 خردادماه رییس جهاددانشگاهی استان کرمان و مدیر کل دفتر اجتماعی استانداری کرمان از خانه «حبیبه بدایت» (برومند) بازدید و با این هنرمند به گفت‌و‌گو نشستند.

براساس این گزارش، حبیبه بدایت یک هنرمند فرهیخته کرمانی است که حدود 5 هزار اثر هنری شامل نقاشی و صنایع دستی دارد که تاکنون در خانه خود نگهداری می‌کند که چندی پیش استاندار کرمان در دیداری که با این هنرمند داشتند دستور تبدیل کردن خانه این هنرمند به خانه موزه را صادر کردند.

مقرر شده است که در فاز دوم یک زمین یا در دانشگاه شهید باهنر کرمان یا یک زمین شهرداری در اختیار این هنرمند قرار دهد تا یک موزه هنری ساخته و آثار بی‌نظسر این هنرمند در معرض دید عموم قرار گیرند.

دکتر "رضا کامیاب‌مقدس" رییس جهاددانشگاهی استان کرمان در این دیدار گفت: باید یک موزه مدرن ساخته شود که یک قسمت آن مختص نمایش آثار این بانوی فرهیخته شود و سالن‌های دیگر آن در اختیار سایر هنرمندان قرار گیرد تا این موزه محل تردد افراد فرهیخته هنرمند و محل نگهداری آثار بی‌نظیر این بانو قرار گیرد.

وی پیشنهاد داد: اگر یک مکان مناسب در دانشگاه به این مهم اختصاص یابد، می توان موزه مدرنی با المان‌های سنتی کرمانی ایرانی ساخته شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: