• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1884-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

رزم‌حسینی:

واجب عینی برای من نیست در کرمان بمانم/ مبارزه با فقر عین عبادت و نماز خواندن است

استاندار كرمان با بیان اینکه واجب عینی برای من نیست در کرمان بمانم اظهار کرد: در تمامی مدتی که در استانداری کرمان مشغول به فعالیت بودم برای این باور اعتقاد داشتم که مبارزه با فقر فرهنگی و اقتصادی مردم این دیار عین عبادت، نماز خواندن و نجات یک انسان بوده است و مدیران استان نیز باید بدانند که این صندلی ها تنها برای خدمت به مردم است.

به گزارش خبرگزاري ايسنا منطقه كوير، "عليرضا رزم حسيني" صبح امروز در بازديد از سازمان جهادكشاورزي شمال استان كرمان با بيان اينكه مديران آينده استان بايد به بخش كشاورزي نگاه ويژه داشته باشند اظهار كرد: بايد در مديريت بخش كشاورزي استان به يك اجماع برسيم كه بتوانيم اقتصاد كشاورزي را به نقطه مطلوب برسانيم.

وي با تاكيد بر اينكه همه بايد به اين فكر بيفتيم كه به كجا خواهيم رسيد افزود: اگر به اين فكر نيفتيم براي هركاري ارزش اقتصادي حساب نكنيم همين وضع را دوباره خواهيم داشت.

رزم حسيني با بيان اينكه بخش كشاورزي توليد ثروت است اما متاسفانه مي بينيم همواره در بخش كشاورزي با فقر درآمدي و فرهنگي روبرو هستيم تصريح كرد: چه هنري است كه آبي را كه به صورت خداداي در اختيار ما قرار گرفته و به جاي ان محصولاتي همچون گندم، يونجه و ... را بكاريم كه درآمد ناچيزي را داشته باشد اما اگر بابت توليد آب هزينه مي كرديم ديگر رو به سمت كاشت چنين محصولاتي نمي رفتيم و زندگي با مديريت كم آبي را دنبال مي كرديم.

رزم حسینی افزود: باید طرح جامع نجات بخش حوزه کشاورزی در بخش آب و خاک در کشور اجرا شود و باید ملاحظات را عوض کرد و انقلابی در ملاحظات ایجاد کرد.

استاندار کرمان در ادامه با بیان اینکه هر کاری تحول آفرینی همراه با تغییراتی در کشور با مقاومت های فراوانی روبرو خواهد بود اظهار کرد: قطعا در آینده دور به دلیل اینکه دیگر منابعی در اختیار دولت های نخواهد بود امضاهای طلایی به پایان خواهد رسید اما در شرایط کنونی باید به سمت و سویی حرکت کنیم که برخی ملاحظاتی که وقت و انرژی دولت را می گیرد، کنار بگذاریم.

رزم حسینی با تاکید بر اینکه متخصصین و کارشناسان نباید کنار نشسته و سکوت اختیار کنند اظهار کرد: متاسفانه امروز حریت و آزادی در شبکه دولت بسیار پایین است این در حالی است که در بدنه دولت باید جرات و ریسک حساب شده افزایش پیدا کرده تا روند اخذ تصمیمات اساسی در کشور نیز افزایش پیدا کند.

عالی ترین مقام دولتی در استان کرمان با تقدیر از رییس جمهور، وزار، نمایندگان استان در خانه ملت، ائمه جمعه، مردم و همه مسئولین به واسطه حمایت های همه جانبه در طول سکانداری خود در استانداری کرمان افزود: تا به امروز حس استاندار بودن را در خود تجربه نکردم و همین امرم باعث شده بود که بتوانم حرف هایی را بزنم که کمتر کسی جرات بیان آنها را داشته باشند.

وی در ادامه به موضوع کناره گیری خود از استانداری کرمان اشاره کرد و گفت: هیچ کسی بر روی من برای کناره گیری از استانداری کرمان فشار نیاورد و تنها به واسطه مشکلات خانوادگی و پس از مشورت با برخی دوستان این تصمیم را گرفتم.

رزم حسینی با بیان اینکه واجب عینی برای من نیست در کرمان بمانم اظهار کرد: در تمامی مدتی که در استانداری کرمان مشغول به فعالیت بودم برای این باور اعتقاد داشتم که مبارزه با فقر فرهنگی و اقتصادی مردم این دیار عین عبادت، نماز خواندن و نجات یک انسان بوده است و مدیران استان نیز باید بدانند که این صندلی ها تنها برای خدمت به مردم است.

استاندار کرمان در ادامه با بیان اینکه اگر می خواهیم آینده طلایی برای کشور رقم زنیم باید نظام ولایت فقیه را حفظ کنیم افزود: تجربه تاریخ در کشورهای مختلف نشان داده که تنها نظام مبتنی بر ولایت فقیه می تواند کشور را پایدار کرده و امروز نیاز کشور در این است که همه در صحنه حضور پیدا کرده و پشت سر مقام معظم رهبری باشند و افتدار، انسجام، وحدت و همدلی و هم زبانی را در فضای کشور ترویج دهند.انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: