• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4814-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمان:

وضعیت آب استان از نظر کمّی و کیفی خیلی مناسب نیست

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان گفت: وضعیت آب در کشور و استان کرمان حالت ویژه ای دارد و وضعیت آب استان از نظر کمّی و کیفی خیلی مناسب نیست.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "ابراهیم علیزاده" امروز ۸ خردادماه در جلسه بررسی اسناد امنیت غذایی استان کرمان اظهار کرد: وضعیت آب در کشور و استان کرمان حالت ویژه ای دارد و وضعیت آب استان از نظر کمّی و کیفی خیلی مناسب نیست.

وی افزود: این شرایط می طلبد متولیان به این مسئله اهمیت ویژه بدهند، ضمن اینکه مدیریت بر آب یک مدیریت بحرانی است و باید تصمیمات کوتاه مدت گرفته و سند آب بروزرسانی شود.

علیزاده با بیان اینکه برخی از مشکلات، باید توسط مسوولان استان پیگیری شود، تصریح کرد: تامین آب موردنیاز استان در شرب و بهداشت و ارتقاء کیفیت آب شرب و بهداشت روستاها و شهرهای استان از اهداف سند امنیت آب استان است.

وی بیان کرد: ۵۷۸ روستا با کمبود آب مواجه بودند که طی سه سال گذشته مشکل ۱۱۷ روستا مرتفع شده و ۱۴۲ روستای بالای ۲۰ خانوار که فاقد آب بودند، تامین آب شدند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان گفت: انتقال آب از سد قدرونی به راور در بلند مدت از دیگر برنامه های سند آب است که ۹۰ درصد پیشرفت دارد.

وی با اشاره با اینکه پروژه انتقال آب از سد نسا به شهرهای بم، بروات و روستاهای تابعه ۴۰ درصد پیشرفت دارد، افزود: مشکل آب شرب ۷۲ روستا که دارای فلز سنگین بود، با نصب ایستگاه برداشت حل شده است.

علیزاده تصریح کرد: در راستای اجرای سند امنیت آب، تصفیه آب شهرهای سیرجان و رفسنجان در حد نیاز مصرف شرب و بهداشتی با ایجاد ایسنگاه برداشت با هدف حذف فلزات سنگین صورت گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: