• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1584-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

زلزله خاموش در پسته کرمان

رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: به تازگی لیستی از گروه هایی که از قانون الزام صادرکنندگان به ارائه ارزهای وارداتی به بانک مرکزی با نرخ 4200 تومان مستثنی هستند اعلام شده که محصولاتی مانند پسته و فرش در آن نیستند و به همین دلیل توقف بخشنامه و گنجاندن این دو کالا و محصول در این لیست را تقاضا کرده ایم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "سیدمهدی طبیب زاده" در همایش هم اندیشی بخش خصوصی و دولتی سیرجان در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان افزود: در مورد نرخ ارز رایزنی هایی با معاون اول رئیس جمهور، رئیس بانک مرکزی، رئیس سازمان توسعه تجارت و وزرای مربوطه انجام شده است.

وی با اشاره به وارد شدن خسارت سنگین به محصول پسته امسال که در 50 سال گذشته کم سابقه بوده است، گفت: بحران اخیر که مانند زلزله ای خاموش محصول پسته امسال و سال آینده را تحت تاثیر قرار داده ابعاد مختلفی دارد و معیشت جمعیت زیادی از مردم استان را تحت تاثیر خود قرار داده است.

طبیب زاده افزود: اتاق کرمان طبق وظیفه ذاتی خود برای کاهش مشکلات در این رابطه پیگیری های لازم را  انجام خواهد داد و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز برای حل این مشکل، پیشنهاد تشکیل ستاد بحران برای این محصول را مطرح کردند که قرار است بزودی در نشستی با حضور جمعی از وزرا این مسائل بررسی و برای آنها تصمیم گیری شود.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان با بیان اینکه درخواست افزایش مهلت پرداخت بدهی های کشاورزان و تجار و همچنین به تعویق انداختن سودهای تسهیلات را به بانک ها داده ایم، افزود: درخواست و پیگیری اختصاص بیمه بیکاری و بیمه های حمایتی نیز در این موضوع داده شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: