• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-386-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته؛

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان رتبه ششم کشور در حوزه های نوظهور علمی

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته گفت: دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته  کرمان رتبه ششم در حوزه های نوظهور علمی را بین دانشگاه های صنعتی ایران  کسب کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد آروین" با اعلام این خبر افزود: این رتبه با انتشار ۱۶ مقاله توسط اعضای هیات علمی در حوزه های نوظهور علمی  برای دانشگاه به دست آمده است.

وی اظهار کرد: جبهه های تحقیق یا حوزه های نوظهور علمی نقشی اساسی در مشخص کردن  سمت و سوی علم در رشته های مختلف دارند.

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته  کرمان تصریح کرد: حوزه های  نوظهور علمی به سرعت در حال رشد بوده و  به صورت بالقوه از ارزش اقتصادی و تجاری بالایی نیز برخوردار هستند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به حوزه های نوظهور مشخص می شود تا چه اندازه در جریان سازی و رهبری آینده علم دنیا نقش داریم و  مسیر علم در هر رشته به کدام سمت و سو حرکت می کند.

به گزارش ایسنا، در رتبه بندی دانشگاه های صنعتی کشور دانشگاه های صنعتی بابل، امیرکبیر، اصفهان، شربف و علم و صنعت قبل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان و سایر دانشگاه های صنعتی از جمله؛ نفت، سهند، خواجه نصیر الدین طوسی، شیراز، کرمانشاه، ارومیه، شاهرود پس از آن قرار دارند.

همچنین دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان چندی قبل به عنوان بهره ورترین دانشگاه صنعتی ایران در زمینه پژوهش نیز معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: