• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-2314-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس سازمان زندان‌های کشور اعلام کرد:

جمعیت کیفری متاهل و نسوان استان کرمان بیشتر از میانگین کشوری

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان اینکه 64 درصد زندانیان کشور متاهل هستند، گفت: 70 درصد زندانیان استان کرمان متاهل هستند که از میانگین کشوری بیشتر است، همچنین جمعیت کیفری زنان استان کرمان 6 درصد است، در حالی که جمعیت کیفری نسوان کشور 2 درصد است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "اصغر جهانگیر" عصر امروز 5 خردادماه در آیین بزرگداشت روز نسیم مهر ویژه حمایت از خانواده‌های زندانیان در شهرستان بردسیر اظهار کرد: قدمت جرم به قدمت انسان برمی‌گردد، لذا تلاش بزرگان و اندیشمندان برای مبارزه با جرم فایده نداشت که در نهایت برای مهار جرم به حبس و زندان روی آورد تا با حبس افراد مجرم مشکلات ناامنی را حل کنند.

وی ادامه داد: در محیط زندان انسان به دلیل شرایط جدید با خانواده فاصله پیدا کند بنابراین فرد انسجام خود را با خانواده از دست می‌دهد و از خانواده فاصله می‌گیرد و نقش همسری، پدری، همسایگی، دوستی و ... را از دست می دهد و این امر زمینه بزهکاری در افراد را ایجاد می‌کند لذا در دنیا بر جایگزینی حبس و کاهش حبس تلاش می‌شود.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور بحث کاهش جمعیت کیفری را از دغدغه های مسئولین کشور دانست و بیان کرد: در کنار زندانیان خانواده زندانیان قرار دارند که آنها هیچ نقشی در ایجاد جرم ندارند اما با گرفتار شدن سرپرست خانواده دچار مشکلات عدیده ای می‌شوند.

وی حمایت از خانواده‌های زندانیان را یکی از نقش های انسانی و اسلامی دانست و عنوان کرد: برای حمایت از خانواده‌های زندانیان یک روز ملی تحت عنوان نسیم مهر (5 خرداد) انتخاب شد.

جهانگیر از تحت حمایت قرار گرفتن خانواده های زندانیان برای کاهش آسیب های روحی و روانی آنها سخن به میان آورد و مطرح کرد: هر جا مردم حضور یافتند گره‌های بزرگی را باز کردند لذا باید الگو سازی کنیم تا به خانواده‌های زندانیان حمایت کنند تا آسیب‌های این خانواده کاهش یابد.

وی با بیان این مطلب که نیکی به دیگران به خود ما باز برمی‌گردد، اظهار کرد: خدمت به خلق خدا یکی از راه‌های نزدیکی به خدا است و باید از فرصت‌های خود برای کمک به دیگران استفاده کنیم.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور بیکاری را یکی از مشکلات کشور دانست و بیان کرد: 80 درصد زندانیان ما افراد فقیر هستند که به دلیل بیکاری و فقر به سمت جرم رفته اند که اکنون بر تهی دستی آنها افزوده شده است.

وی 64 درصد زندانیان کشور را متاهل دانست و بیان کرد: 70 درصد زندانیان استان کرمان متاهل هستند که از میانگین کشوری بیشتر است، همچنین جمعیت کیفری زنان استان کرمان 6 درصد است این در حالی است که جمعیت کیفری نسوان کشور 2 درصد است.

جهانگیر خاطر نشان کرد: 40 درصد از زندانیان زن کشور ملاقات کننده ندارند و خانواده ها به دلایلی به ملاقات آنها نمی‌روند اما فقط 5 درصد از آقایان زندانی ملاقات کننده ندارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: