• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-584-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس جهاد کشاورزی استان کرمان خبر داد:

خسارت 2 هزار و 400 میلیارد تومانی گرمای هوا به محصولات پسته استان

رییس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان گفت: در گرمای هوای فروردین ماه امسال که دما به بیش از ۳۴ درجه رسید، بیش از ۸۰ درصد محصول پسته کل استان از بین رفته و خسارت این حوزه حدود ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "عباس سعیدی" امروز پنجم خردادماه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان اظهار کرد: در گرمای هوای فروردین ماه امسال که دما به بیش از ۳۴ درجه رسید، بیش از ۸۰ درصد محصول پسته کل استان از بین رفته و خسارت این حوزه حدود ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود.

وی افزود: به علت کاهش بارندگی، مراتع و عرصه های منابع طبیعی استان به شدت آسیب دیده و به علت خشکسالی در گوشت تولیدی عشایر ۵۵ درصد، زایش دام ۳۰ درصد و مراتع ۷۰ درصد کاهش اتفاق افتاده است.

سعیدی با اشاره به طغیان آفات و بیماری ها نیز بیان کرد: با طغیان سن گندم، بیش از ۲۰ درصد محصول گندم شمال استان از بین رفت ضمن آنکه در سرمای سه روز آخر فروردین ماه به بیش از ۵۰ درصد گردوی استان خسارت زد و ۶ هزار و ۵۰۰ تن گردوی استان از بین رفت.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با اشاره به درخواست تشکیل ستاد بحران کشور برای بررسی مشکلات این حوزه و رسیدگی و امهال وام کشاورزان و کمک هایی به این بخش در پایان خاطر نشان کرد: بر اثر خشکسالی، قنوات و چشمه های استان به شدت آسیب دیده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: