• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-484-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان:

اختصاص 2 هزار میلیارد تومان به اشتغال مددجویان کمیته امداد و بهزیستی کشور

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: ۲ هزار میلیارد تومان قرار است از سوی بانک مرکزی به شکل مانده سپرده های قرض الحسنه بانکی در اختیار بانک ها قرار گیرد که مربوط به اشتغال مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و کارفرمایان طرح های مددجویی است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "جعفر رودری"صبح امروز پنجم خردادماه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان با اشاره به میزان بودجه امسال کشور اظهار کرد: ۴۴۳ هزار میلیارد تومان معادل ۳۵ و نیم درصد بودجه عمومی دولت است که بیش از ۵۷ هزار میلیارد آن مربوط به درآمدهای اختصاصی است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۱۵ هزار میلیارد تومان مربوط به درآمدها و بخش عمده آن مربوط به مالیات است، تصریح کرد: ۱۰۷ هزار میلیارد تومان در بودجه امسال واگذاری دارایی های سرمایه ای در کل کشور دیده شده که در استان کرمان ۶۳ هزار میلیارد تومان واگذاری دارایی های مالی دیده شده است.

رودری تصریح کرد: در بودجه امسال اختیارات بیشتری به استان ها داده شده اما متاسفانه بحث الزامات و تعیین تکلیف این مسئله هنوز وجود دارد.

وی بیان کرد: بخش دیگر منابع بودجه فروش دارایی های سرمایه ای است که ۱۰۷ و نیم هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: واگذاری دارایی های مالی حدود ۶۳ هزار میلیارد تومان از محل واگذار دارایی های مالی دیده شده است.

وی افزود: ۵۷ هزار میلیارد تومان درآمدهای اختصاصی دستگاه ها است که باید همانجایی که تامین می شود، مصرف شود.

رودری اظهار کرد: ۳۳ درصد از اعتبارات تملک دارایی استانی و ۶۷ درصد ملی توزیع می شود و بیش از ۹۶.۴ درصد بودجه هزینه ای، به صورت ملی توزیع می شود.

وی افزود: ۸ درصد کل منابع بودجه عمومی کشور از جمله هزینه ای و تملک را استان مدیریت می کند.

رودری با اشاره به اینکه ۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه تملک دارایی به صورت استانی توزیع می شود، گفت: ۱۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از بودجه در ردیف های متمرکز است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان تصریح کرد: توجه به عدالت اجتماعی با رویکرد رفع فقر مطلق و گسترش سطح حمایت اجتماعی، توجه به بخش غیردولتی و ... از جمله اهداف اساسی بودجه ۹۷ در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: یک و نیم میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی در نظر گرفته شده و معادل آن از منابع بانکی باید گذاشته شود.

رودری گفت: ۲ هزار میلیارد تومان قرار است از سوی بانک مرکزی به شکل مانده سپرده های قرض الحسنه بانکی در اختیار بانک ها قرار گیرد که مربوط به اشتغال مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و کارفرمایان طرح های مددجویی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: