• دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1886-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

چند کرمانی متقاضی اهدای عضو هستند؟

رئیس اداره پیوند و فراهم آوری اعضا دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تا پایان سال 96 بیش از هفت هزار و 500 نفر برای دریافت کارت اهدای عضو پذیرش و کارت برای آنها صادر شده است .

 به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا میرزایی" به مناسبت 31 اردیبهشت ماه روز اهدای عضو افزود: برای دریافت کارت اهدای عضو می توان به صورت حضوری با داشتن تصویر کارت ملی به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان مراجعه و یا از طریق سایت ehda.ir اقدام کرد .

وی افزود: از سال 85 که اولین پیوند کلیه از فرد مرگ مغزی در کرمان صورت گرفت تاکنون بیش از 260 مورد پیوند کلیه از بیمار مرگ مغزی در کرمان انجام شده است .

رئیس اداره پیوند و فراهم آوری اعضا دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه اولین پیوند کبد در کرمان در سال 88 انجام شده است، گفت: تاکنون 55 مورد پیوند کبد در کرمان انجام و بیش از 50  مورد نیز برای پیوند به شیراز ارسال شده است .

میرزایی شمار پیوند کلیه از دهنده زنده را 781 مورد بیان کرد و گفت: پیوند کلیه از دهنده زنده سالهاست که در کرمان درحال انجام است  ضمن آنکه تا پایان سال 96 بیش از 617 مورد پیوند قرنیه نیز در کرمان انجام شده است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: