• یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-4187-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان:

کرمان دارای کمترین میزان حفاری‌های غیر مجاز در سطح کشور

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در حال حاضر استان کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور دارای کمترین میزان حفاری‌های غیرمجاز در مناطق تاریخی و باستانی است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" در نشست مشترک با فرمانده انتظامی استان کرمان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته میراث فرهنگی، گفت: استان کرمان از پهناورترین استان‌های کشور است که دارای بیش از 7 هزار اثر شناخته شده، 700 اثر ثبت ملی و 5 اثرثبت جهانی است.

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه در راستای حفظ بناهای تاریخی و جذب هر چه بیشتر گردشگران، اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه در سالهای گذشته برای جذب گردشگران به خصوص گردشگران خارجی فعالیت های موثری در سطح استان و کشور صورت گرفته که آمار بالای گردشگران دلیلی بر این ادعا است.

فرخی با اشاره به نقش امنیت در حفاظت از میراث‌ فرهنگی و توسعه گردشگری اظهارکرد: با توجه به بازدید بالای گردشگران داخلی و خارجی از بناهای تاریخی و مناطق گردشگری استان کرمان،تعاملات دوسوی نیروی انتظامی و اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی استان سبب افزایش احساس امنیت در بین گردشگران خواهد شد.

وی با بیان اینکه در گوشه گوشه استان کرمان می توان آثار تاریخی و محوطه های باستانی بسیاری را مشاهده کرد، افزود: امیدواریم برای حفاظت و پاسداری از این آثار با ایجاد ارتباط هرچه بیشتر با نیروی های امنیتی انتظامی و یاری گرفتن از این مجموعه های توانمند،به اهداف خود دست یابیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، با اشاره به اینکه هم اکنون حدود 200 نیروی اموزش دیده در 40 پایگاه حفاظتی  مشغول حفاظت و پاسداری از محوطه های تاریخی و باستانی هستند، بیان کرد: در حال حاضر استان کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور دارای کمترین میزان حفاریهای غیرمجاز در مناطق تاریخی و باستانی است که این اتفاق مهم در سایه همکاری نیروی های انتظامی و امنیتی محقق شده است.

فرخی با بیان اینکه برای افزایش سطح تعاملات موجود فی مابین میراث فرهنگی و نیروی انتظامی تفاهم نامه ای منعقد خواهد شد، خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان برای پیشبرد اهداف مورد نظر نیروی انتظامی در خصوص تکمیل موزه تازه تاسیس پلیس امادگی لازم را دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: