• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-11014-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی دادگستری کرمان:

اتوبوس نشاط و انگیزه به نقاط محروم کرمان سفر می کند

مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: با همکاری این معاونت اتوبوس سیار فرهنگی و اجتماعی به عنوان سفیر جوانی، نشاط و انگیزه به مناطق محروم کرمان عزیمت می کند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
دکتر"محبوبه میرزابیگی" اظهار کرد: اردیبهشت ماه جاری با همکاری این معاونت و با ابتکار انجمن دانش ورزان جوان استان، اتوبوس سیار"جوان، نشاط و امید" راه اندازی شد. 

وی افزود: این اتوبوس به مناسبت هفته جوان و با شعار ارتقا نشاط و سلامت اجتماعی، خدمات پزشکی رایگان، مشاوره و مسائل آموزشی و پیشگیری را ارائه می کند.

میرزابیگی با اشاره به اینکه  یکی از اهداف مهم ما، ارتقا نشاط و سلامت اجتماعی است تاکید کرد: اتوبوس جوان در راستای انجام خدمات سیار فرهنگی و اجتماعی به مناطق حاشیه نشین و روستاهای استان کرمان راه اندازی شده است.

 وی ادامه داد: این اتوبوس به عنوان سفیر جوانی، نشاط و انگیزه به مناطق محروم عزیمت می کند تا رنگ و بوی مهربانی و امید را در بین مردم این مناطق زنده کند، ضمناً در این اتوبوس خدمات رایگانی نظیر مشاوره سلامت روانی، مشاوره ازدواج و آموزش های پیشگیرانه راجع به جرایم و آسیب های اجتماعی ارائه می شود.

مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان یادآور شد: به علاوه ارائه خدمات بهداشتی نظیر تست های فشارخون، قندخون و توزیع قرص ویتامین دی از دیگر خدماتی است که اتوبوس جوان، نشاط و امید به مردم مناطق محروم ارائه می کند.

میرزابیگی سپس گفت: از دیگر اقداماتی که درقالب این اتوبوس صورت می گیرد می توان به انجام خدمات فرهنگی نظیر اجرای تئاتر، نمایش طنز و اجرای موسیقی زنده اشاره کرد که در راستای ارتقاء نشاط اجتماعی سالم برای مردم این مناطق به ویژه کودکان در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون چند منطقه در معرض آسیب از خدمات این اتوبوس بهره مند شده اند و قرار است سایر نقاط حاشیه ای و محروم شهرستان و سپس استان کرمان هم از خدمات اتوبوس جوان، نشاط و امید برخوردار شوند.  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: