• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-2890-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان:

تحصیل 4 هزار و 225 دانش آموز در مدارس استثنایی استان کرمان

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: 4 هزار و 225 نفر دانش آموز در مدارس استثنایی استان تحصیل می کنند که 3 هزار و 888 نفر از این تعداد در مدارس استثنایی تحصیل می کنند و مابقی در مدارس عادی بصورت تلفیقی تحصیل می کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، مهران باهری عصر امروز 24 اردیبهشت ماه در حاشیه مراسم تجهیز آموزشگاه استثنایی زهره شمسایی رفسنجان اظهار کرد: در مدارس استثنایی دانش آموزان با معلولیت جسمی حرکتی، ناشنوایی، بینایی، اوتیسم، اختلالات هیجانی، ذهنی و رفتاری مشغول به تحصیل هستند که خدمات آموزشی، توانبخشی و پرورشی به آنها ارائه می دهیم.

وی بیان کرد: هدف اصلی از آموزش و پرورش استثنایی آماده سازی دانش آموزان برای حضور در اجتماع است که خوشبختانه همکاران ما در این مدارس که تعداد آنها 1201 نفر است در 122 مدرسه استثنایی مشغول بخدمت بوده و زمینه ساز حضور مستقل دانش آموزان استثنایی در اجتماع هستند.

وی تصریح کرد: 4 هزار و 225 نفر دانش آموز در مدارس استثنایی استان تحصیل می کنند که 3 هزار و 888 نفر از این تعداد در مدارس استثنایی تحصیل می کنند و مابقی در مدارس عادی بصورت تلفیقی تحصیل می کنند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان در ادامه خاطرنشان کرد: کاری که امروز در رفسنجان انجام شد در راستای ارائه خدمات توانبخشی بود که نقش موثری در پیشگیری از عوارض معلولیت دارد و می تواند دانش آموزان را برای حضور در اجتماع بازتوانی کند.

باهری ادامه داد: کار دیگری که مجتمع مس سرچشمه مدنظر دارد، راه اندازی مرکز بازتوانی در رفسنجان به عنوان پایلوت برای پیشگیری از معلولیت در استان است و امیدواریم با همکاری شرکت مس و استفاده از ظرفیت این شرکت در راستای پیشگیری از معلولیت قدمهایی برداریم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در برخی شهرستانهای استان معلولیت اتیسم رو به افزایش است، افزود: اگر قبلاً از هر 150 نفر یک نفر به اتیسم مبتلا می شد الان از هر 68 نفر یک نفر به اتیسم مبتلا می شود که بیماری خانمان سوزی است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان ابراز امیدواری کرد مکان آموزشی استاندارد و مطلوب اتیسم در رفسنجان و استان پایه گذاری شود زیرا آمار دانش آموزان اتیسم رو به افزایش است.

باهری با اشاره به اینکه متاسفانه پذیرش اجتماعی بچه های معلول در کشور وضعیت خوبی ندارد، تأکید کرد: والدین باید بدانند تنها مسیری که فرزندشان می تواند حضور مستقلی داشته باشد و سربار خانواده نباشد آموزش و پرورش و مدارس استثنایی است.

وی افزود: یکی از برنامه ها و راهبردهای ما در استان شعار و راهبرد «به من بیاموز من می توانم» است چون ما می توانیم عطش یادگیری در دانش آموز استثنایی ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم مرکز توانبخشی آموزشگاه استثنایی زهره شمسایی رفسنجان به همت مجتمع مس سرچشمه تجهیز شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: