• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-2590-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

ایران در طول تاریخ منشأ تحولات بزرگ در دنیا بوده است

رئیس دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان گفت: ایران ما یک سرزمین پهناور است و همیشه در طول تاریخ منشأ تحولات بزرگ در دنیا بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدعلی دهقان" ظهر امروز 23 اردیبهشت ماه در نخستین سمینار ملی ایران‌شناسی با حضور چهره‌های برتر ادب فارسی و میهمانانی از دانشگاه‌های کشور در تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان اظهار کرد: اولین دانشکده ایران‌شناسی را دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان راه‌اندازی کرده که فکر بلند و همت بالایی پشت آن بوده است.

وی افزود: مرحوم دکتر تجدد با علاقه وافری که به ایران و آثار کشور داشت در سال‌های پایانی عمر خود دانشکده ایرانشناسی را در این دانشگاه ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه ما باید ایران را بشناسیم و این موضوع همواره مورد تأکید تمام اساتید است، خاطرنشان کرد: ایران‌شناسی در مباحث مختلف باید صورت گیرد، پیشینه ایران و استعدادهای فعلی خودمان و استعدادهایی که خداوند در دامان طبیعت گذاشته و همچنین استعدادهایی که در نیروهای انسانی داریم را باید خوب بشناسیم.

رئیس دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان عنوان کرد: ما هنوز آماری از ایرانیانی که در خارج از کشور و در جاهای مهم و بزرگ علمی دنیا در حال فعالیت هستند نداریم و گاهی چند نفر توسط سایت‌ها و جاهای مختلف معرفی می‌شوند، همچنین از مردم رفسنجان هم هستند کسانی که در جاهای مختلف دنیا تأثیرگذار هستند اما ما آشنایی با آن‌ها نداریم.

دهقان مطرح کرد: سال ۸۰ چند نفر از رفسنجانی‌های خارج از کشور را شناسایی کردم یک اتحادیه کوچک تشکیل دادیم که نزدیک به ۲۰ مدرسه در رفسنجان با تجهیزات کامل رایانه‌ای و اینترنت تجهیز کردند که این بخش کوچکی از استفاده مادی از این افراد بود که استفاده‌های معنوی زیادی از جمله تخصص و تجربه آنها می‌توان داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: