• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-2685-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس کمیسیون آموزش مجلس عنوان کرد:

بها ندادن به احزاب؛ مهمترین اشکال جدی سیستم حکومتی کشور

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اشکال جدی سیستم حکومتی ما این است که به احزاب بها نداده ایم و حزب جایگاه جدی در کشور ما ندارند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
دکتر"محمدمهدی زاهدی" صبح امروز ۲۲ اردیبهشت ماه در جلسه شورای اداری شهرستان کرمان اظهار کرد: باید مدیران ما جرات ریسک پذیری داشته باشند و سیستم نظارتی باید ضمن مراقبت، شهامت مدیر را افزایش دهد.

وی با اشاره به وجود نزدیک به ۱۸ سیستم نظارتی در کشور افزود: باید شورای هماهنگی نظارت در کشور ایجاد شود و با تشکیل شورا در یک هماهنگی بین دستگاه ها کارها شفاف تر و سریع تر دنبال می شود.

زاهدی تصریح کرد: اشکال جدی سیستم حکومتی ما این است که به احزاب بها نداده ایم و حزب جایگاه جدی در کشور ما ندارند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ دولت و مجلسی پاسخگوی عملکرد خود به ملت نبوده و این موجب فساد در کشور شده است، تاکید کرد: باید سیستم حزبی دخالت کند و سیستم رقیب نظارت داشته باشد و ناچارا شفافیت وجود خواهد داشت.

زاهدی گفت: دولتی براساس سلیقه سیاسی خود افرادی انتخاب می کند بدون اینکه شایستگی آنها را مد نظر قرار بدهد و به دلیل سلایق سیاسی افرادی وارد مجلس شوند که لیاقت ندارند و هم دولت و هم مجلس ناکارامد می شوند.

وی با اشاره به معضلات صندوق ذخیره فرهنگیان عنوان کرد: مدیران سیاسی ریاست بنگاه های بزرگ کشور را به دست گرفته اند.

رییس کمیسیون آموزش مجلس در ادامه با اشاره خروج امریکا از برجام بیان کرد: استحکام نظام به مردم داری است و همه باید خود را نوکر و خادم مردم بدانیم.

وی با بیان اینکه سیستم اداری به موقع جواب مردم را نمی دهد و کار را زود راه نمی اندازد، تصریح کرد: باید دولت شیشه ای تشکیل بدهیم و همه چیز شفاف باشد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: