• جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-2390-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مدیر مجتمع مس سرچشمه:

ایجاد تحول در حوزه فرهنگ رفسنجان با رویکرد قرآن و عترت

مدیر مجتمع مس سرچشمه تأکید کرد: ما امیدواریم که تحولی را در حوزه فرهنگ رفسنجان با رویکرد قرآن و عترت شکل دهیم که این موضوع آغاز شده و امیدوارم این مسئله استمرار داشته باشد و بتوانیم این استمرار را با ترفیع و جلوه دادن آن شاهد باشیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حسین احمدی در مراسم اختتامیه مسابقه حفظ سوره یس که در تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان برگزار شد، اظهار کرد: مجتمع مس سرچشمه به عنوان یکی از ارکان اقتصادی معظم کشور مشغول به کار است و از سال 1353 شروع به فعالیت کرده است.

وی افزود: این مجتمع پس از انقلاب به دست مهندسین و کارگران توانمند ایرانی به بهره برداری رسیده است و اکنون نیز به عنوان بزرگترین مجتمع مس کشور و جزو چند شرکت نخست کشور و یکی از شرکت‌های مقتدر در تولید مس در دنیا مطرح است.

وی بیان کرد: مجتمع مس سرچشمه با ظرفیت 200 هزار تن مس کاتدی، نیاز مس کشور را تامین کرده و بخشی از تولیدات خود را به کشورهای دنیا صادر می کند.

مدیر مجتمع مس سرچشمه خاطرنشان کرد: در مس سرچشمه غیر از بحثهای تولیدی و فنی، در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی نیز همکاران ما مشارکت دارند و اقدام می کنند که این اقدامات قابل توجه می باشد.

احمدی تصریح کرد: روابط عمومی مس سرچشمه با سکانداری آقای میرافضلی و همکارانشان توانسته اند در حوزه مقوله فرهنگ و هنر شهرستان و استان اقدامات قابل توجهی انجام دهند که این حوزه ان شاء الله تداوم یابد و جلوه این تلاش بیشتر در حوزه قرآن و عترت تکمیل شود و اقدامات موثری انجام گیرد.

وی در ادامه عنوان کرد: شرکت‌های بزرگ در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اقدامات موثری انجام می دهند که انتفاع مادی و معنوی را به ذینفعان خود در جامعه برسانند که مجتمع مس سرچشمه این مسئله را سرلوحه کار خود قرار داده تا بتواند کما فی السابق حضور موثر خود را در تمام مسائل اجتماعی تداوم بدهد.

مدیر مجتمع مس سرچشمه با اشاره به اینکه مس سرچشمه به عنوان یک مجتمع بزرگ در حوزه کاری خود افتخاراتی را رقم زده است، یادآور شد: در شرایط سخت و خاص کشور که الان شاهد آن هستیم و جنگ نابرابر اقتصادی که در آن هستیم، ما وظیفه خود می دانیم در این حوزه تلاش کرده و کار کنیم تا بتوانیم بر تمامی مشکلات فائق آمده و این مشکلات را با استعانت جستن از ذات احدیت و تمسک به قرآن حل کنیم.

احمدی با بیان اینکه ما نیاز به رویکرد فرهنگی بویژه قرآن و عترت داریم، عنوان کرد: اواسط سال گذشته با حضور مسئولین فرهنگی شهرستان جلساتی را داشتیم که ما امیدواریم تحولی را در حوزه فرهنگ رفسنجان با رویکرد قرآن و عترت شکل دهیم که این مسئله آغاز شد و امیدوارم این مسئله استمرار داشته باشد و بتوانیم این استمرار را با ترفیع و جلوه دادن آن شاهد باشیم.

وی با اشاره به دلایل انتخاب سوره یس و اینکه سوره یس قلب قرآن است و تاکید زیادی بر حفظ و مداومت بر خواندان آن شده است، تصریح کرد: امیدوارم با استمرار این حرکت در شهرستان رفسنجان شاهد مسابقات قوی تر، بهتر و پرشورتری باشیم و در پایان دوره کاری در این حوزه، شاهد تحول بسیار خوبی در زمینه مسائل قرآنی شهرستان و کارکنان مس سرچشمه باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: