• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-2385-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

معاونت بسیج و امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور:

آسیب شناسی، اولویت اصلی در حوزه پدافند غیرعامل

معاونت بسیج و امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در حوزه پدافند غیرعامل باید آسیب شناسی صورت گیرد و این اقدام، اولویت اصلی در حوزه چدافند غیرعامل به شمار  می رود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سردار غلامعلی حیدری در شورای پدافند غیرعامل استان کرمان افزود: برای موفقیت در حوزه پدافند غیرعامل باید به موضوع آسیب شناسی توجه ویژه صورت گیرد.

وی از اقدامات و پیگیری های استاندار کرمان در حوزه پدافند غیرعامل تقدیر کرد و گفت: ایشان در سال گذشته موفق به کسب رتبه برتر کشوری در این زمینه شده و با حضور فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح مورد تقدیر قرار گرفته اند.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در حوزه پدافند غیرعامل باید انجام شود، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر موضوع پدافند غیرعامل تاکید ویژه ای داشته اند و یکی از راه های جلوگیری از جنگ و خونریزی این است که خود را قوی کنیم.

سردار حیدری با بیان اینکه پدافند دارای دو بعد عامل و غیر عامل است، گفت: پدافند عامل به معنای دفاع مسلحانه است که به عهده نیروهای مسلح است و پدافند غیرعامل نیز به معنای دفاع غیر مسلحانه است که بر عهده همه افراد جامعه است.

وی بر ایمن سازی و پایدار سازی برای رسیدن به امنیت تاکید کرد و گفت: شرط رسیدن به توسعه نیز بهره مندی از امنیت است.

معاونت بسیج و امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: موقعیت منطقه ای، منابع انرژی، منابع معدنی و منابع انسانی چهار مزیت عمده کشور است که همه باید از آنها حراست کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کشور ما موقعیتی ژئوپولوتیکی دارد، گفت: یکی از غنی ترین منابع معدنی در کشور ما قرار دارد و نیروی انسانی متخصص، ولایت مدار و پرتلاش کشور نیز منابع اصلی این کشور هستند.

وی اظهار کرد: سبک معماری کشور در گذشته به گونه ای بوده که پدافندغیرعامل در آن نهادینه شده بود.

معاونت بسیج و امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور  در بخش دیگری از سخنان خود گفت: استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی استانی مطرح است و باید در حوزه حمایت از کالای ایرانی نیز اقدامات اساسی انجام شود.

وی به ایجاد هشت جغرافیایی اقتصادی و تعیین معین های اقتصادی نیز اشاره و بیان کرد: اگر وابستگی ها را کم کرده و نگاه به درون داشته باشیم، اقتصاد مقاومتی محقق شده و به اهداف خود دست خواهیم یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: