• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-2285-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

معاون استاندار کرمان:

امروز به دلیل اقتدار نظامی کشور کسی جرات حمله نظامی به کشور را ندارد

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان وی با بیان این مطلب که امروز تهدیدات شکل جدیدی به خود گرفته است، گفت:  امروز به دلیل اقتدار نظامی کشور کسی جرات حمله نظامی به کشور را ندارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حمید ملانوری" در شورای پدافند غیرعامل استان کرمان افزود: اقداماتی که در حوزه پدافند غیرعامل انجام می دهیم برای کاهش خسارات در زمان تهدیدات و مخاطرات است که در حقیقت اصل پیشگیری بهتر از درمان است.

وی بیان کرد: آگاهی از وضعیت استان و آگاهی از وظایف هر سازمان در حوزه پدافند غیرعامل بسیار مهم است.

وی با بیان این مطلب که امروز تهدیدات شکل جدیدی به خود گرفته است، گفت:  امروز به دلیل اقتدار نظامی کشور کسی جرات حمله نظامی به کشور را ندارد.

ملانوری به موضوع گردشگری و نقش آن در توسعه اقتصادی اشاره  کرد و گفت: توسعه گردشگری نیز نیازمند امنیت است.

وی  بیان کرد: در استان کرمان ظرفیت های بالایی وجود دارد و این فرصت ها تهدیداتی نیز در کنار خود بوجود می آورد که باید مورد توجه قرار گیرند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری کرمان گفت: زمانی که تهدیدی مانند آنفولانزای فوق حاد پرندگان ایجاد می شود، همه باید دست به دست هم داده و سریع اقدام کنیم که این موضوع در ایجاد پست های قرنطینه در استان قابل مشاهده است.

80 درصد دستگاه های اجرایی آموزش های پدافندغیرعامل را فرا گرفته اند

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان گفت: طی سال گذشته در حوزه آموزش و فرهنگسازی برای 80 درصد دستگاه های اجرایی استان دوره های آموزشی برگزار شده و 26 دستگاه باقی مانده نیز در سال جاری مورد آموزش قرار می گیرند.

وی عنوان کرد: تشکیل اتاق فکر، برگزاری دوره های آموزشی برای اساتید دانشگاه و دبیران آمادگی دفاعی مدارس، تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل استان و تهیه طرح پدافند غیرعامل شهر کرمان از دیگر برنامه های اداره کل پدافند غیرعامل استان کرمان در سال جاری به شمار می رود.

وی ادامه داد: مصون سازی زیرساخت های دارای سطح اهمیت در استان، فعال کردن شورا و کارگروه های پدافند غیرعامل استان، فعال سازی کمیته های پدافند غیرعامل ادارات استان و شورای پدافند غیرعامل شهرستان ها و پیگیری اجرای الزامات پدافند غیرعامل نیز در سال جاری دنبال می شود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز گفت: توسعه زیرساخت های امدادی، تقویت انبارهای امدادی و تجهیزاتی، افزایش دوربین های نظارتی در انبارها و راه اندازی دیزل ژنراتورها در انبارهای امدادی در راستای سیاست های پدافند غیرعامل در استان انجام شده است.

محمد حیدری اظهار کرد: مانورها و تمرین هایی نیز در راستای سیاست های پدافند غیرعامل برنامه ریزی شده که در سال جاری اجرائی خواهند شد.

وی گفت: خودروی ارتباطات در استان تجهیز شده که این خودرو در زمان بروز حوادث و با احتمال آسیب دیدن ساختمان جمعیت هلال احمر، امکان برقراری ارتباط با نقاط مختلف را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه منطقه بندی شعب و انبارها نیز انجام شده است، گفت: این اقدام تامین امکانات مورد نیاز در زمان حوادث را برای مناطق مختلف تسهیل می کند.

مدیرکل ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان کرمان نیز  با اشاره به اینکه گروه واکنش و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای (آپا) استان مجهز شده است، ادامه داد: مرکز آپای بسیار تخصصی در مرکز دانشگاه هایتک استان در ماهان راه اندازی شده است.

مسعود الهامی عنوان کرد: بیش از 30 درصد پورتال های دستگاه های اجرایی استان تست نفوذ شده و حفره های امنیتی به آنها اعلام شده است.

وی به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی در استان کرمان طی سال گذشته اشاره و بیان کرد: شبکه فیبر نوری متمرکز جدای از شبکه فعلی در دست راه اندازی است و دستگاه ها به آن متصل خواهند شد.

وی یادآور شد: سیستم امنیت اطلاعات در برخی دستگاه ها از جمله شهرداری و  برق منطقه ای راه اندازی شده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: