• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3084-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار کرمان هشدار داد:

پرداخت وام و تسهیلات توسط صندوق‌های تعاون روستایی به غیر اعضاء ممنوع است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با تاکید براینکه صندوق تعاون روستایی ایرانیان براساس نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی مجاز به عملیات بانکی برای غیر عضو نمی باشد، گفت: صندوق تعاون روستایی ایرانیان بر این اساس باید ظرف حداکثر یکسال آینده و به تدریج سپرده اخذ شده از غیراعضا را به آنها برگرداند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، محمدجواد فدایی در کارگروه ساماندهی موسسات و صندوق های قرض الحسنه فاقدمجوز استان، ادامه یا توقف فعالیت صندوق تعاون روستایی ایرانیان را مورد بحث و بررسی قرار داد و در نهایت تصمیمات نهایی را اتخاذ نمود.

وی با تاکید براینکه صندوق تعاون روستایی ایرانیان هنوز هماهنگی های لازم را با بانک مرکزی انجام نداده است، یادآورشد: تا اطلاع ثانوی ملاک عمل پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نامه ابلاغی از سوی بانک مرکزی است، بنابراین براساس این نامه، واحدهای تعاونی روستایی مستلزم رعایت شروط قانونی می باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به اینکه ضروری است صندوق های تعاون روستایی درآمدهای حاصله را به مصارف مقرره تخصیص داده و وجوه مازاد را در نزدیک ترین شعبه بانک کشاورزی و در صورت نبودن شعبه آن بانک در نزدیک ترین شعبه بانک ملی نگهداری نمایند، تصریح کرد: واحدهای تعاونی روستایی دارای حوزه فعالیت محدود به روستا بوده و مجاز به عملیات بانکی برای غیر عضو نمی باشد و به عبارت دیگر سپرده گیری و پرداخت وام و تسهیلات توسط آنها به غیر اعضا ممنوع است.

فدایی خاطرنشان کرد: کارشناس شورای هماهنگی بانکهای استان باید حسب درخواست مراجع نظارتی استان از واحدهای صندوق های تعاون روستایی ایرانیان در سطح استان بازدید و تحقق سه شرط قید شده را کنترل نماید و در صورت مشاهده هرگونه خلافی از سوی این صندوق، مراتب را کتبا به اداره کل اطلاعات و نیروی انتظامی گزارش کند.

وی با تاکید براینکه اداره کل اطلاعات یا نیروی انتظامی باید در صورت تخلف صندوق های تعاون روستایی، مراتب را به دستگاه قضایی استان جهت برخورد قانونی لازم اعلام نماید، گفت: صندوق تعاون روستایی ایرانیان باید ظرف حداکثر یکسال آینده به تدریج سپرده اخذ شده از غیراعضا را به آنها برگرداند و گزارش اقدامات مربوطه را به طور مرتب به اداره کل اطلاعات استان ارسال نماید

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: